A    K    T    U    A    L    I    T    Y


Polapen prací aktualizuji tuto stránku po čtvrt roce. Níže tedy chronologicky popíšu, co se tedy během podzimu a s nastupující zimou v klubu událo. Snad se někdy dostanu také k napsání reportáže ze srazu, což dělám již bezmála dvacet let, ale nemyslím si, že by to v dnešní době ještě někdo četl. V každém případě slovy klasika hodnotím "byl to dobrej rok" a už se těším na další.

 

17.12.2019  Poslední přírůstek do fordí rodiny (viz níže) jsme museli řádně zapít.

30.11.2019  Tak a Kůzle už je na světě, takže mu přejeme plnej hrnek štěstí.

 

23.11.2019  Bývaly doby, kdy jsme "posrazovou" schůzi spojenou s nezřízenou konzumací všeho, co teče, dělali 1-2 týdny po srazu. Jak jdeme do let a domluva je díky zaneprázdněnosti jednotlivců čím dál horší, jsme rádi, když se nám podaří sejít do zimy. Letos se to povedlo a výjezdní zasedání bylo v Perné. Tom byl kvůli těhuli před rozsypáním v pohotovosti, takž ukazuje do objektivu, že má jen jedno nealko.

 

15.11.2019  Tak po čase zase trocha kultury, vyrazili jsme na skvělý, fenomenální, úžasný (další superlativy si už doplňte sami) film Le Mans '66 neboli Ford vs. Ferrari v originále. Po Rivalech opravdu další skvělej biják o závodění. Ještě že jsme pak šli na pivo a auta nechali doma. V euforii na cestě domů by to jinak odnesla nejedna převodovka či diferenciál.

 

 

03.11.2019  Jirka Duchoň zavzpomínal na letní sraz FCB na stránkách magazínu Automobil. Přečíst si můžete zde: strana 1 / strana 2

 

28.09.2019  Setkání veteránů na Kociánce - overall boys z klubu na této akci nikdy nechybí a vždy je nám přidělena čestná funkce na startu jízd do vrchu. Tata si to letos pěkně odmával.


11.09.2019  Majitelé Transitů pozor, již tento víkend (13.-15.9.) proběhne Ford Transit sraz organizovaný Standou Hlaváčkem a pokud pátráte po bližších informacích zde jsou instrukce velkého šamana, do jehož nejdelší holé věty na světě jsem musel vpravit řadu interpunkčních znamének:

....takže místo konání je Kokořínský důl, tábořiště U splávku mezi Dolinou a Pokličkami. Šipky nebudou, protože kdo to nenajde, tak si nezaslouží. Kdo to přece jenom nedá, volat mě 603578123 - budu tam už tak od dvou. Je to příroda - dvě kadibudky a potok, možnost komárů a dole bude chladněji - takže repelent a zahřívadla nebudou na škodu (samozřejmě pro ženy a děti). V pátek volná zábava - sjetí se, oheň, buřty, matesy, utopenci, pivo a další dobroty zajištěny. Na sobotu jsem objednal čerstvé pečivo a kdo co bude chtít speciálního ke snídani, koupíme. V 10:30 předpokládaný odjezd směr Ráj - Mšeno - Katusice, kde je domluvené letiště a potom v Restauraci Kulturák zamluvená místa na oběd. Dále pojedeme směr Bělá pod Bezdězem a na Vrchu Bělá kávička a dortík. Dále směr Bezděz ale nevím, je tam dost málo místa na parking, domluvíme se cestou. Potom přes Lobeč, kde je místní pivovar (asi zastavíme) a návrat ke Splávku cca v 15:00. Potom volná zábava, upečeme prasátko, pokecáme, popijeme a ráno uvidíme:-) kdo má dotazy pište volejte Standa ;-)