26.12.2002  Rád bych touto cestou všem poděkoval za přízeň našemu klubu v uplynulém roce a popřál jim úspěšný rok 2003. Také díky všem (manželé Walterovi, Dymákovi, chlapi Kloubcovi,  Maroš, Riki, Tom Smrčka, Venca Hejduk,.....omlouvám se, pokud jsem na někoho zapomněl), co poslali SMS-ky a maily. Takže všem hezké svátky a vše NEJ do nového roku ! Webmaster Kuba.


01.12.2002  Po více jak týdenním výpadku na serveru Webzdarma už zase funguje inzerce.


26.11.2002  Jiří Šrámek nám poslal odkaz na svoje stránky s virtuálním Ford-bazarem. Takže pokud nebudete mít při hledání v naší inzerci štěstí, třeba na něco natrefíte na adrese http://fordtaunus.czweb.org/bazar.htm


10.11.2002  Pokud se vám na srazech líbila Kájova šestiválcová Cortina MkIII, můžete ji nyní mít. Bližší informace najdete v inzertní rubrice, nebo můžete poslat mail na kostron@fordcarent.cz


10.11.2002  Kluci z Hradce poslali super fotky z letního klubového srazu v Baldovci a některé z nich jsou jako z dobového prospektu. Po jejich shlédnutí si asi jako já povzdychnete: už aby zas bylo léto !


10.11.2002  Klubový grafik Michael si trošku pohrál se vstupním logem, čehož jste si už asi všimli. Tady je další ukázka...


10.11.2002  Po té, co se na veřejnost se dostal první obrázek návrhu Capri čtvrté generace, se mi podařilo objevit další koncepce, dokonce se plánuje i kabriolet. Capri MkIV se bude nabízet s pestrou škálou motorů, dokonce i dieselových (!). Je pravdou, že obliba dieselových motorů, které za posledních 5 let šly ohromně nahoru díky systémům Common Rail, roste a jakákoliv modelová řada bez nafťáku je odsouzená k problémům s odbytem. Bohužel už je taková doba, kdy se místo vzkříšení nějaké legendy spíš jedná o marketingový tah a ortodoxní "kapristi" se budou muset smířit i s nástupcem typu: Ford Capri diesel s pohonem předních kol.

Sami můžete posoudit, jestli se designérům od Forda podaří oživit legendu . Na voze jsem našel několik stylistických prvků společných s MKI Capri, ale mám trochu smíšené pocity. Spíš měli udělat lehký facelift jako u GT40. Počkám si tedy do příštího roku na Ženevský autosalón.


07.11.2002  Kája udělal zásadní rozhodnutí a pořídil si brutální Capri MkI, kterému zbývá dodělat lak a pár drobností. Až bude auto v hromadě, nebude mít na srazech konkurenta. Tím pádem je také jeho pruhovaná Cortina na prodej.


02.11.2002  Rubrika inzerce je kompletně předělaná, návštěvníci mohou sami zadávat inzeráty ON-LINE. Velkou zásluhu na této změně má také Marian Fitoš, který mi moc pomohl se skripty. Ještě jednou dík, Mariane !

Z původní inzertní rubriky byly převedeny inzeráty staré max. 1 měsíc. Ode dneška na inzeráty zasílané mailem na fordever@volny.cz již nebude brán zřetel.


19.10.2002  Trochu se teď budu rýpat ve vzhledu stránky. Kdyby teda něco nefungovalo jak má, tak sorry.


16.10.2002  HA ! Příští sobotu bude v rámci podzimního vypouštění vody z chladičů klasická Fordovská pařba u Jury Labora v Jehnicích za Brnem. Jede tam i MHD. Zvaní jsou i přespolní z Blavy a Prahy. Zbytek se dozvíte na úletové pozvánce dole:

 

(klikni pro zvětšení)

16.10.2002  V inzerci najdete dvoudvéřového Taunuse v super stavu za super cenu !


8.10.2002  Po třítýdenní odmlce jsem doplnil spoustu inzerátů. Doufám, že do měsíce spustím on-line provoz zadávání inzerátů, který návštěvníkům umožní prohlížet opravdu čerstvé inzeráty.

Z druhého konce světa - Argentiny (kde se moc nezadařilo našim volejbalistům) nám Carlos A. Gonzalez poslal odkaz na zajímavé stránky o Taunusech, kde je k vidění i spousta "kupátek".

 


18.9.2002  V rubrice Naše auta proběhla aktualizace fotek u vozů Taunus P7 a Capri S.


8.9.2002  Dorazily další fotky z letošního srazu Fordeveru. Tyto fotky a odkazy na stránky, kde naleznete další, jsem umístil sem.


8.9.2002  Přišla spousta inzerátů na náhradní díly (hlavně Cortina MkII) a také v listárně je pár zodpovězených dotazů. Pan Václav Hipsch akutně shání vačkovou hřídel na motor V4 2000 cm OHV Essex, spěchá to. Telefon: 0776/096 257


16.8.2002  Katastrofální povodně, které zasáhly velkou část našeho území, si vybírají svoji daň nejen na životech a obydlí, ale i na vozidlech, která nebyla včas přemístěna. Co pak dělat s autem, kterému se voda nevyhnula? Ti, kteří mají vůz pojištěn, by neměli čekat až na příchod likvidátora z pojišťovny. Vůz je nejlépe vyfotografovat ve stavu, v jakém se nachází a pak pracovat na odstraňování škod. Pojišťovny dokonce tvrdí, že je pojistník povinnen zabraňovat dalšímu šíření škod. Oprava by neměla přesáhnout tržní cenu vozidla, byl by problém to prokazovat.....tohle jsem slyšel včera v rádiu.


6.8.2002  V akcích klubu si už můžete přečíst reportáž ze srazu 2002, který se uskutečnil v Moravském krasu.


6.8.2002  Na veřejnost se dostaly první obrázky návrhu Capri čtvrté generace. Sami můžete posoudit, jestli se designérům od Forda podaří oživit legendu . Na voze jsem našel několik stylistických prvků společných s MKI Capri, ale mám trochu smíšené pocity. Počkám si tedy do příštího roku na Ženevský autosalón.


28.7.2002  Necelý týden zbývá do 11.srazu Fordever Clubu Brno, který se bude konat od soboty (neoficiálně od pátku) v kempu Baldovec, který leží v srdci Moravského krasu. Jak jistě mnozí víte, letos půjde hlavně o srandu a recesi, očekáváme co největší počet posádek v dobovém ustrojení. Takže chlapi, nechte si narůst pořádný kotlety a ženský, začněte s tupírováním vlasů ! Nekompromisní ohoz najdete na dně skříně či v lepenkové krabici ve sklepě. Ať už dorazíte z Aše či Košic, přivezte pěkný počasí !! Plavky s sebou !


28.7.2002  Martin z Lovosic nám poslal odkaz na stránky, kde si můžete prohlédnout fotky z letošního mělnického setkání klasických sportovních vozidel: http://homepage.mac.com/peci/PhotoAlbum1.html


28.7.2002  A nyní něco jiného z fordova soudku: přišla nám pozvánka od p. Veselého na sraz amerických Fordů Bronco:
dovolujeme si Vás pozvat na první ročník srazu vozidel Ford Bronco a související setkání příznivců terénních vozidel,  které se koná ve dnech 10. - 11. srpna v off road areálu Eurotrax v Lešanech u Týnce nad Sázavou. Sraz pro registrované majitele vozů Ford Bronco je v 9:00 na Staroměstském náměstí v Praze. Odtud pojede kolona s  doprovodem do off road areálu firmy Eurotrax v Lešanech, kde je připraven bohatý doprovodný program, soutěže apod. Sraz pro ostatní majitele terénních vozů a širokou veřejnost je ve 12:00 v areálu v Lešanech. Součástí setkání je trialový závod zručnosti pro všechny majitele vozů 4x4. Startovné je dobrovolné, připraveny jsou zajímavé ceny. Po celou dobu konání je zajištěno občerstvení, přenocovat je možné ve stanech přímo v areálu, nebo v nedalekém penzionu. Přihlásit se je možné  na e-mailu dan@offroadmania.cz, nebo telefonicky na č. 0607 939 778. Akci pořádá Off Road Mania ve spolupráci s agenturou První produkční - David Veselý.


12.7.2002  Každý víkend se někde koná zajímavá akce a já nestíhám aktualizovat. Poslední červnovou sobotu jsme se dopoledne vypravili na veterány do Slavkova a odpoledne měly sraz u Tesca americké vozy (to mi už ale chcípla baterka ve foťáku-smůla).

 

Následující víkend byl ve znamení srazu Adrenalizzer klubu v okolí Prostějova. Obrázky jsou z kombinovaného závodu ve Vrbátkách.

 


20.6.2002 V akcích také najdete povídání o dovolené v Capri a o naší účasti na srazu Capri Clubu Italia.


20.6.2002  Zavřel jsem se před úmorným vedrem a napsal o srazu Oldford clubu Slovakia. Blíže v akcích...


20.6.2002  Pokud máte schéma elektriky na Fiestu MkII 1.6D (r.v. 12/88), pošlete ji na e-mail: jakub.drbohlav@email.cz


9.6.2002 Pan Václav Hipsch žádá touto cestou o jakékoliv informace o vozech Ford Corsair. Podařilo se mu získat Ford Corsair 2000 GT a rád by vědel, kolik podobných vozů u nás je. Rád by se setkal s případnými majiteli a prokonzultoval s nimi specifika renovace a hlavně si zmeřil karoserii, protože ta, kterou má, je v dost ubohém stavu a nerad by z toho vyrobil jen přibližnou repliku.
Takže majitelé Corsaira, ozvěte se na consul_cortina@hotmail.com


25.5.2002  Připomínám, že sraz Fordever klubu se uskuteční ve dnech (2.)-3.-4.8.2002. 


25.5.2002  Tak nám naplno propukla sezóna. Minulý týden jsme navštívili veteránský sraz v Třebíči, fotky jsou tady.

Dnes jsem byl na Autotec Rallye 2002 na brněnském výstavišti. S broukařema z Blanska jsme si pak trochu zazávodili na trati mezi pavilony, která složila jako "erzeta" pro rallyeovou soutěž. Paráda !

No a nezapomeňte, že příští víkend je sraz na Slovensku ! Patřím mezi nedočkavce, kteří vyrážejí směr jihovýchod už v pátek.


5.5.2002 Fotky z březnové pařby v "Laboratoři" jsou k vidění tady.


21.4.2002 Když jsem asi před dvěma měsíci poprvé na Netu narazil na zprávu, že by se Capri mělo znovu vyrábět, bral jsem to jako kachnu. Teď je všechno jinak. Capri bude znovu vzkříšeno v rámci projektu "Living Legends", stejně jako níže uvedená GT40, Forty Nine nebo T-bird. Příští jaro bude koncept a asi to bude nabušená 4-kolka. Linie vozu by měly vycházet z Capri MkI. No, uvidíme, je na co se těšit !


21.4.2002 Již tradiční letní sraz amerických vozidel v Brně se uskuteční ve dnech 28.-29.6.2002 na parkovišti Tesco shopping parku.


14.4.2002 Každého majitele staršího vozu, se kterým nejezdí celý rok, jistě zajímá, jak to vlastně je s neustálými změnami v deponování značek a dočasném odhlašování. Pátral jsem na Netu a na www.veterán.cz jsem objevil zajímavé povídání. Koukněte na to.


13.4.2002  Dvě novinky: vznikla nová rubrika listárna, kde budeme uveřejňovat odpovědi na Vaše dotazy. Taky Vám asi neunikla malá britská vlaječka v rohu. Je to tak, od teď je klubová stránky také v anglické verzi.


13.4.2002 Majitelé Cortin MkI jistě se zájmem kouknou na stránku plnou informací:

http://freespace.virgin.net/tommy.sandham/databook.htm#Stabiliser


10.4.2002 No a Venca Mádr nelenil a poslal pozvánku na libovou akcičku v Plzni.  


9.3.2002 Maroš poslal pozvánku na sraz Oldfordu, ve formátu Word  *.doc. Otevřít si jí můžete tady.


6.3.2002 V inzerci najdete nabídku na jedno z nejkrásnějších Capri u nás !


6.3.2002 Charlie z Mostu nám poslal pozvánku : Den otevřených dveří na Autodromu Most se koná 23.3.2002, samozřejmě v Mostě. Kapristi jsme tam vždycky jenom dva (já a Tomáš z Kadaně), to už je tam víc těch zatracených (ale krasných) Opelů Manta. Tak snad by se nas tam mohlo sejít více...
Obávám se, že ale většina zamíří do Brna, kde se ve stejný den koná Den otevřených dveří. Už se těšíte na spoilerama olepený a přísně zamračený  Škůdky stopěťule?


3.3.2002 Bufan dal svým stránkám o Mustangu novou tvář a ještě lepší obsah. Blíže v linkách.


26.2.2002 Předjarní akcička Fordeveru ve znamení tlachání u piva s kusem prasete v puse se bude konat v sobotu 9.3.2002 od 18:00 v Brně-Jehnicích v areálu bývalého pivovaru. Otevřete si Pavlovu prezentaci (v Power Pointu) a dozvíte se víc!


22.2.2002 Letos si všechny kluby i jednotlivci pospíšili s oznámením termínu své akce, takže je uvádím chronologicky:

31.5. - 2.6.2002  sraz Oldford Clubu Slovakia *

8. - 9. 6. 2002  Sraz Ford Clubu Libeň

5. - 7. 7. 2002  Sraz Adrenalizzer klubu v Prostějově

3. - 4. 8. 2002  Sraz Fordever Clubu Brno

31.8. - 1.9. 2002 Fordí veselice v Plzni - organizuje Venca Mádr

* Ještě než bude oficiální pozvánka, napsal Maroš stručné informace : 31-05(od cca 19.00) az 02.06. Miesto Kamenny Mlyn - je to cca 25km pred Blavou smerom od Brna a z dialnice je to asi 2km. Je to docela super flek. Ubytko stany, bungalovy, chatky.
Takže nevím jak vy, ale já se celkem těším na léto !


20.1.2002  Tak jsme se přehoupli do nového roku a začneme více než potěšující zprávou pro milovníky klasických Fordů. FoMoCo představilo v Detroitu koncept legendární GT40 ve staronovém kabátě ! Facelift je minimální a proto je to na první pohled stále ta pravá klasika. Už aby byl v prodeji !

 

Při trošce nadsázky by vůbec nebylo špatné rozjet výrobu i klasického Mustanga, Capri a podobných srdcovek...... :- )