Obsah fóra Fordever.cz Forum Fordever.cz Forum
Modří už vědí... a pro ty ostatní - jezdí vaše vozidlo dle TP na naturál? Ano? Takže nashledanou....

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vodni pumpa MKII Granada 2,8i 1981 - facelift

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> V4 & V6 kolín
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 9. prosinec 2008 20:22    Předmět: Vodni pumpa MKII Granada 2,8i 1981 - facelift Citovat

Takze menim wasrpumpu na Granade a dle ocekavani nastava komplikace. Otazka cislo jedna zni - jaka pumpa tam patri? Staci i Ford SN, nebo jen EPW...
A to na motor 2,8i s viskozou - prvni typ - tj, na 4 srouby, NE centralni matka s pravym zavitem.
Pumpa bude mit hlavici jako pumpa na pevnou vrtuli - mam dvojremenici s malou dirou. Pumpa urcite ale neni stejna jako na motory s pevnou vrtuli a jednoremenici - tuto pumpu mam a remenice dre o telo pumpy...
Cekam, ze zauraduje Vachut a jeho mikrofise.... diky komukoliv za zkusenosti...

Doplnuju cislo originalni remenice: 79TF 8509 EA
Dale mi bylo receno, ze tam mozna origo patri nejaka 5mm podlozka mezi patici a remenici, aby nedrela...
daytona

PříspěvekZaslal: 10. prosinec 2008 23:59    Předmět: Re: Vodni pumpa MKII Granada 2,8i 1981 - facelift Citovat

Nevim, jestli Ti to pomuze, ale letos jsem menil na Capri (2.3 V6) taky vodni pumpu, a kamarad od koho kupuju dily mi rikal, ze na vsechny V6 koliny jsou pouze 2 druhy vodnich pump....kupoval jsem pumpu od Grafa, maka dobre.

Zitra za nim prave jedu odpoledne, tak se muzu zeptat i primo na ten Tvuj motor, jestli mi napises o tom motoru vic (rok....).
Fiat 125P 1977
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2008 9:05    Předmět: Citovat

Dik za nabidku, rok je v nazvu tematu a pokud kamarad nema mikrofise Ford, asi me nepomuze. Existuji minimalne 4 typy V6 pump na Granadu, sam mam 3, original Motorcraft a kazda je jina. Nejakej elaborat na tema vodni pumpy sem dam az to vyresim, uz asi vim, co kdy a kam pomalu..
daytona

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2008 10:14    Předmět: Citovat

Embarassed Embarassed
Fiat 125P 1977
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Venca
Do not mess with Consul Master!

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2008 12:52    Předmět: Citovat

Pump je urcite vic nez 2 druhy. Na 2 druhy se mozna daji hrube rozdelit jako na s pevnou vrtuli a na s vrtuli s termo spojkou, ale to nestaci....

Lisi se take ve vysce smerem k chladici. Pak jsou podle toho i jine remenice. Taky jsem s tim na me 2.8 laboroval. Nakonec jsem musel pod remenici na kliku nechat vyrobit cca 5mm podlozku, abych ji mel ve stejne ose jako pumpu, kterou uz jsem mel a mohl nasadit klinak .... do ted nevim jak to presne je, ale mam za to, ze kdybych nahoru k pumpe dal jinou remenici, mel bych to v ose.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2008 15:55    Předmět: Citovat

Vysku pumpy jsem zatim odhalil jako cca 7, 7.5 a 8 cm. Pak jeste ruzny remenice, dva prumery trnu (2.4 a 3.2 cm), s klimou, bez klimy - je to trochu alchymie.
Marti-74
Webrů není nikdy dost

PříspěvekZaslal: 11. prosinec 2008 17:43    Předmět: Citovat

no ja myslim ze tech typu bude asi i vic nez jen 4 Wink Tesim se na vysledky.....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mara_F

PříspěvekZaslal: 9. červen 2013 12:15    Předmět: Remenice ke klice + vyska pumpy Citovat

Muzeme prosim obnovit toto téma, také s tim elaboruji, mam vysokou remenici (2drazky, staci mi jedna) na klice, pumpu mam nizkou (také 2 remenice, staci mi jedna) a není to v ose. A co je nejhorsi, alternator mam zapadly do motoru a bohužel original drzak by se musel prevarovat abych jej dostal do osy s remenicema. Tedy rozsirusi i na dotaz: Delaji se ji ruzne dlouhe drzaky na alternator? (vzhledem k moznosti vyssich/nižších pump bych řekl ze asi ano)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 10. červen 2013 8:26    Předmět: Citovat

Neni treba nic obnovaovat, staci lip hledat:
http://www.fordever.cz/forum/viewtopic.php?t=4113&postdays=0&postorder=asc&start=0
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> V4 & V6 kolín Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: