Obsah fóra Fordever.cz Forum Fordever.cz Forum
Modří už vědí... a pro ty ostatní - jezdí vaše vozidlo dle TP na naturál? Ano? Takže nashledanou....

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kolo soukolí rozvodů pro V4 1,7

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> V4 & V6 kolín
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dsvatos

PříspěvekZaslal: 18. červenec 2017 21:54    Předmět: Kolo soukolí rozvodů pro V4 1,7 Citovat

Dobrý den vespolek, pánové.

Po dlouhé době bych chtěl zprovoznit motor V4 1,7, který vinou závady už pomalu 20 let leží v garáži (suché). Byl v Granadě, tuším rok 77. Motor jako takový je (byl) plně funkční. Ale rozletělo se ozubené kolo s výstupem přes prsa na řemenici, co je hnané od kola kliky. Takže nejede vodní pumpa a altík. Z ocelového středu kola se odloupalo a rozsypalo to plastové ozubení, nebo z čeho to je.. Nevíte, zda se to kolo nedá ještě nějakým omylem sehnat nové, nebo jestli existuje replika, nebo nějaké jiné rozumné řešení (třeba kusová výroba, pokud to nebude stát bambilion..) To kolo mám, a kus ozubení na něm ještě zůstal..

Za rady a konstruktivní nápady předem děkuji.

David.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 20. červenec 2017 12:48    Předmět: Citovat

CAu, da se koupit nove v motomobil.de, budto pertinax, nebo celoocelove.
Mam dojem, ze je stejne z V6 kolinem a tudiz bych zkusil nejdriv tuto cestu...
dsvatos

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2017 10:35    Předmět: Citovat

Díky za odkaz. nojo, mají to tam, ale jen jako celou sadu a 310 éček se mi moc dávat nechce, jenom aby motor v garáži ve stolici vrčel..

Kdyby to tak šlo koupit samostatně.. S tím kolínským V6 jsi to myslel jak? Šestivály přece tuhle "odbočku" od klikovky neměly, ne? Tam byla řemenice přímo na klice, ne?
Ve Fordu mi řekli, že už tyhle motory v katalogu nemají, takže to ani memůže zkusit najít, ale pokud bych zjistil katalogový číslo tohohle kola, už by ho zkusili pohledat v celý Evropě, jestli se někde neválí zapomenutý ve skladu..
widder

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2017 11:38    Předmět: Citovat

že by to bylo ono ???????

http://aukro.cz/c80-ford-taunus-17m-aj-nep-kolo-rozvodu-pertinax-i6894708438.html
dsvatos

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2017 12:57    Předmět: Citovat

Díky za odkaz, aukce už sice zkončila, ale není problém borcovi napsat.. Akorát malinko problém.. To moje rozsypaný kolečko nemůžu doma najít. Hledám ho hodinu a nic. A až ho nebudu potřebovat, někde ho náhodou najdu, jako obvykle Very Happy Takže bohužel z těch fotek na aukru nepoznám, jestli je to kolo co patří na klikovku, nebo pod řemenici (to co potřebuju já). našel jsem na netu i katalogy ND, ale tam je to podle čísla vždycky jenom celá sada tří kol (to čísloco je na tom kole v katalohu prostě není)..
dsvatos

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2017 15:36    Předmět: Citovat

Koukám už pár hodin na net.. A to kolečko z Aukra má 38 zubů.. To by mělo být pro anglickej Essex, německej Cologne co jsem našel na netu fotky by měl mít jen 34 zubů.. Ach jo Sad
widder

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2017 18:01    Předmět: Citovat

tak to promiň - on je to stejně jen polotovar - někdo předpokládal ještě přendat ten střed s drážkou na péro ....
dsvatos

PříspěvekZaslal: 24. červenec 2017 19:16    Předmět: Citovat

V pohodě, neomlouvej se, tos nemohl tušit. Ale díky moc za tip, teď aspoň vím, že když to šlo ufušovat za socíku, tím spíš by to mělo jít teď Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> V4 & V6 kolín Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: