Obsah fóra Fordever.cz Forum Fordever.cz Forum
Modří už vědí... a pro ty ostatní - jezdí vaše vozidlo dle TP na naturál? Ano? Takže nashledanou....

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hlavni brzdovy valec...Cortina MKII

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> Cortina 1962-1969
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Yarin

PříspěvekZaslal: 21. červenec 2009 1:23    Předmět: Hlavni brzdovy valec...Cortina MKII Citovat

Zdravim z pozice benjaminka Cortiny Smile))
resim repas hlavniho brzdovyho valce, rad bych vymenil krouzky, ale nemuzu ho rozebrat Embarassed domnivam se ze z hora imbusem 13, ktery vsak nemuzu sehnat Smile))))
muzete mi nejak poradit, abych mohl vyresit propadajici se brzdovy pedal?
predem diky

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš Frýdek

PříspěvekZaslal: 22. červenec 2009 7:29    Předmět: Citovat

Doměnka je zcela správná. Imbus klíč tohoto rozměru je ale velmi těžko sehnatelný. Nejjednodušší je koupit 14 mm a opilovat, nebo obrousit ho na potřebný rozměr. Je třeba pracovat přesně, aby výsledkem byl pravidelný šestihran. Nebo zkusit koupit klíč rozměru 1/2" (12,8 mm). Ten mají někdy speciálky s nářadím, nebo třeba Fabory.
Pokud se propadá pedál, ale válec neteče, jsou špatné zpětné ventilky. Gumičky na tento válec se (pokud vím) koupit nedají. Takže zbývá pouze jejich zakázková výroba (firma Economos, zelený domek na křižovatce Průmyslové a Černokostelecké). Snad už otevřeli, rekonstruovali to tam.
No a na závěr si udělám malou reklamu, dost o tomhle autě najdeš v rubrice "Jak na to" tady: http://cortinamk2.webzdarma.cz/
Yarin

PříspěvekZaslal: 23. červenec 2009 4:11    Předmět: Citovat

Dik moc, jsem rad, ze ses ozval prave ty, tvy stranky jsem samozrejme davno sledoval Smile ...knizku co jsi skenoval jsem dostal k autu take Smile))
Bohuzel z odpovedi nejsem moc nadsenej, ale aspon vim ze nejsem na spatne stope Smile))

pokusim se obrousit 14ctku a nebo zvazim financni situaci a koupim mozna celej ten brzdovej valec...

mozna bych mel jeste jeden dotaz...mam dvoudverko a shanim tesneni zadnich oken...koukal sem na ebay atd. jsou k sehnani, ale prece jen bych zkusil, zda se neda najit nejaka jina adekvatni cesta, jak koupit tesneni, popripade, nema neco podobne?

az se nak uklidnim Smile , poslu par fotek auticka

kazdopadne diky moc Y
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Yarin

PříspěvekZaslal: 31. červenec 2009 11:59    Předmět: z brzdoveho valce cele brzdy? :) Citovat

brzdovy valec zda se byti zrepasovan, bohuzel vsak pri odvzdusnovani jak jinak nez upadnul (bohuzel bez namah) odvzdusnovak...
nemate nekdo predni popripade i zadni brzdovy trmeny?
konkretne me nejvic pali pravej predni a cca 15cm esickova b.trubicka...
Smile)))
Yarin

PříspěvekZaslal: 28. srpen 2009 12:25    Předmět: vyreseno... Citovat

Smile
Knudsen1971
fordever team

PříspěvekZaslal: 28. srpen 2009 13:15    Předmět: Citovat

Obrat se na Vlkodlaka, nebo T.Frydka, vic te nepovim...
Tomáš Frýdek

PříspěvekZaslal: 1. září 2009 17:08    Předmět: Citovat

Podívej se do mailu, máš tam na mne telefon, nějak se domluvíme.
Ford_c

PříspěvekZaslal: 15. září 2009 22:41    Předmět: Re: z brzdoveho valce cele brzdy? :) Citovat

Yarin napsal:
brzdovy valec zda se byti zrepasovan, bohuzel vsak pri odvzdusnovani jak jinak nez upadnul (bohuzel bez namah) odvzdusnovak...
nemate nekdo predni popripade i zadni brzdovy trmeny?
konkretne me nejvic pali pravej predni a cca 15cm esickova b.trubicka...
Smile)))

Před lety jsem řešil problém s brzdovým potrubím, nakonec jsem nakoupim měděnou trubku v metráži ( dá se sehnat u opravářů ledniček ) a dokoupil holendry. Nařezal, naohýbal, nasadil holendry a opracoval konce a bylo.
jo ještě si vzpomínám že vnější průměr té trubky byl o cca 0.5mm vetší než vnitřní průměr té převlečné matice, nejednodiším řešením pro mne tehdy bylo projet ty holentry vrtákem na požadovaný průměr.
Výhoda takového potrubí je že nikdy neshnije. A pokud použiješ nějaký nátěr na měď tak ani povrchově nezoxiduje
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Fordever.cz Forum -> Cortina 1962-1969 Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: