Místo a datum konání: RS Meziříčko, 15.- 18.8.2019
Šéf srazu: 
Kuba
Realizační tým:
FCB


Tak už dvacátý sedmý sraz v pořadí.....a ještě nás to pořád baví, jen trochu víc bojujeme s časem. Opět v rekreačním středisku Meziříčko a v obvyklém termínu třetího srpnového víkendu. Držíme se však zásady "třikrát a dost", takže letos jsme byli v Meziříčku naposledy a pro další sraz budeme hledat nové místo, které by splňovaleo naše představy a požadavky. V tomto bylo Meziříčko perfektní, poskytovalo spoustu místa pro aktivity a parkování, dostatek chatek k ubytování, retro jídelnu se vším všudy a hlavně lidové ceny, na které si rodiny s dětmi nemusely brát úvěr. Ale i tak se člověku opakovaná návštěva stejného místa časem přejí a touží poznat něco nového.

Po roční pauze, kdy jsme ročník 2018 přenechali kamarádům z Prahy, jsme se opřeli do organizace srazu a už od zimy jsme přemýšleli, s jakou novinkou přijít tentokráte. Ono je to totiž rok od roku těžší. Vsadili jsme tedy na sobotní dopoledne plné her a soutěží a nalákali tím zejména rodiny pro účast na téhle taškařici...

Ale pěkně po pořádku. Jako vždy sraz začal již ve čtvrtek odpoledne, kdy se hrstka organizátorů zjevila na target pointu, to znamená u výčepu. Sice se říká, že do jedné řeky dvakrát nevstoupíš, ale my tohle přísloví dokázali rozmetat v základech. Jakmile dorazil Brko se svým pojízdným domečkem, šli jsme obdivovat vnitřní dispozice stroje a on nás pak, hezky usazené u stolu v karavanu, dovezl před přímo před výdejní pult výčepu, takže děvčata za pípou podávala pěnivý mok přímo do okénka. Pamětníci si možná vzpomenou na video z této akce, které jsme obratem umístili na FB, abychom navnadili forďáky, co tou dobou byli ještě na cestě do Meziříčka.

 

V páteční ráno, kdy se zvolna ztrácel opar nad rybníkem, jsme smutně hleděli na lesy na druhém břehu, které na tom místě ještě před rokem stály a nyní, po likvidaci kůrovcové kalamity, zůstalo na mýtině jen několik osamělých pahýlů jako němých svědků této katastrofy, která masivně postihla zejména lesy na Vysočině a 19 kilometrů dlouhý pás lesa směrem k Třebíči byl totálně zplundrován. Ale zanechme melancholie. Během dne se kemp utěšeně plnil a my jsme s potěšením shledali, že se na sraz přijelo podívat několik kamarádů, které jsme léta neviděli, třeba Mira Coural, který na přelomu milénia zrenovoval Capri a vzápětí jej bohužel prodal a od té doby jsme vůz neviděli, pak Luki Formánek, který sice před lety své zběsilé Capri Turbo také prodal, ale stále poskytuje novému majiteli servis, jednoduše proto, že je to velice individuální auto, o kterém ví všechno. V posledních letech mu nadělil tovární bodykit a změnil barvu z červené a švestkově modrou. Dorazil i Bufan, který kdysi tvořil FCB team za časů svých studií v Brně a ze kterého je dnes mnohodětný tatínek. Nemohu neuvést také kaskadéra Myšáka, který ježdění na střeše vozu vyměnil za létání s profi dronem a který díky této technické vymoženosti udělal krásná videa ze sobotní vyjížďky a návštěvy rozhledny (viz fotka nahoře v hlavičce).

Jakmile noční pták roztáhl svá křídla nad krajinou, zahájili jsme u výčepu promítání moc pěkného pořadu z dílny původního týmu TopGearu, který byl zasvěcen výhradně vzpomínkám na staré Fordy v Británii. Fakt se to chlapům povedlo, úplně na nás dýchla atmosféra zlatých šedesátek.

 

 

Jak jsem uvedl na začátku, sobotní dopoledne bylo věnováno zábavě a soutěžím a uspořádali jsme Olympiádu s netradičními disciplínami pro smíšené týmy, které tvořili dospělí, děti, i zvířata. Inu, posuďte sami z fotek, u čeho si soupeři užili nejvíc srandy, jestli to byl týmový běh na lyžích vyžadující přesnou synchronizaci těl, nebo týmového převlékání triček na čas, či snad kuželky, které není vůbec jednoduché pokácet s auto-rezervou, která díky svému vyvážení při kutálení opisuje oblouk. Také kopání míče do branky umístěné 1,5 metru nad zemí vyžadovala um a šikovnost. Družstva absolvovala celkem šest stanovišť a těm, který štěstí nepřálo ve sportovních disciplínách, pomohly body ve vědomostní soutěži. Anebo také naopak :)

 

A nyní výsledky nejlepších týmů ve sportovním a vědomostním šestiboji:

1. místo - družstvo "na mě" - Miki / Pája / Elvis..............................................71 bodů

2. místo - družstvo "The Jolkaw" - pod Walterovic vedením...........................69 bodů

3. místo - družstvo "2+0,5+pes" - Kamil / Radek / malá princezna / Milo....64 bodů

4. místo - družstvo "Capri 69" - rodina Desortova..........................................63 bodů

5. místo - družstvo "Focusík" - rodina Duchoňova...........................................51 bodů

6. místo - družstvo "Císař a spol" - statečná máma Císařová a kupa dětí......33 bodů

 

Sportovní hry také doplnil stánek s Murdovým airbrushem, který ozdobil kůži mnohých zájemců a také skákací hrad zapůjčený od našeho kamaráda Radima Korába, jehož si ti nejmenší pamatují jako monologistu ve svých hraných pohádkách.

 

Samozřejmě to také byl ideální čas na zevlování a pokec kolem aut, velký zájem přihlížejících sklidila Woody Cortina Turnier pana Topinky, kterého řadím mezi rarity, stejně jako jeho vůz...

 

...no a někteří ladili svůj styling na odpolední vyjížďku. Ríša opět bodoval a já doufám, že si tenhle účes ponechá i nadále.

 

V odpoledních hodinách se hnul vlak se 34 vagony značky Ford z prvního nástupiště a kolona se přemístila na Fajtův kopec, kde byla dohodnuta návštěva nové rozhledny.

 

Po návratu večeře a příprava na večerní řimbuch, o který se po letech postarala Mordors rockabilly banda z Plzně. Následovalo klasické vyhlašování výsledků soutěží a předávání cen, však to znáte...

 

V neděli jsme po snídani uklidili kemp, sbalili hrad a pódium a zamávali odjíždějícím Forďákům, které uvidíme zase za rok.

Ještě naposledy jsem se rozhlédl po chatičce č.24, která byla po čtyři sezóny mým útočištěm, pracovnou a noclehárnou a zamáčkl slzu. Hezky tady bylo, ale příště zase někde jinde.

 

A jak dopadly výsledky soutěží, které hodnotíme každý rok ?

švihák srazu - Ríša Walter

kočka srazu - Vaneska Šedivá

posádka srazu - hipíci v Kazumbově autě

kára srazu - Ford Mustang '65 Zdeňka Kociána

největší dálkař - Marcel a Věrka Truhlářovi / 270 km.

nejmladší účastník - Anička Tazovička Nečasová

Tož tak...

 

kuba


***    2.sraz CI5 se uskuteční v kempu Prima, Koloděje nad Lužnicí, v termínu 20.-23.8.2020   ***

 


*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc: