Místo a datum konání: RS Meziříčko, 18.- 21.8.2016
Šéf srazu: 
Kuba
Realizační tým:
FCB


Rok 2016 byl rokem změn, po šesti letech jsme definitivně opustili znojemský region a vrátili se na Vysočinu, a také po třech červnových termínech srazů jsme se navrátili k léty ověřenému srpnu. Na Vysočině jsem objevil zajímavé rekreační středisko - Meziříčko - které je bývalý pionýrský tábor a pro naše potřeby skýtá ideální zázemí. Velký areál se spoustou chatiček, dost místa na parkování, hřiště, zázemí v budovách, venkovní výčep s pivním stanem a hlavně vstřícný a komunikativní majitel areálu. Příznivci retra ocení nádech osmdesátek, který prostupuje chatkami i jídelnou, ve které se podává jídlo 3x denně.

Tvrdé jádro dorazilo na místo určení již ve čtvrtek a nekompromisně vzalo výčepní chatku útokem. Kamarádi z Polska dovezli Knížecí pšeničné pivo a pálenku Žubrowku. Osobně mohu potvrdit, že se jedná o vražednou kombinaci, která vám ve spánku promění mozek na dlažební kostku a podle toho vypadá ranní vstávání. Pátek jsme příjemně probendili u vody a mohli se kochat přistavenými vozy nově vzniknuvší pražské fordí formace CI5.

Sobota byla doslova napěchována programem. Dopolední butik s prodejem triček byl v obležení a pro děti byly nachystány dílničky a hry. Po dobrém obědě se začaly vozy formovat na hřišti k pořízení hromadné fotografie a následně odstartoval závod, jeho název "Káry pro Káru" jsme zasvětili památce našeho předčasně zesnulého kamaráda Káry, který byl i pravidelným účastníkem našich srazů. Dodatečně mu děkujeme, že nám tam nahoře zařídil skvělé sobotní počasí.

 

Po skončení orientační jízdy se zábava přesunula k rybníku, kde se soutěžilo na paddleboardech a užili jsme si u toho spoustu švandy. Já si také mohl konečně prohlédnout nejkrásnější neford srazu - Robura Kuby Ješety.

S nadcházejícím soumrakem pak děti u ohně a špekáčků netrpělivě očekávaly příchod tmy, která slibovala noční dobrodružství v podobě lesní stezky odvahy. U pivního stanu mezitím tmu prořízlo ostré světlo projektoru a letní kino nabídlo videa z klubových akcí. No a pak nastoupil Johny s kytarou, jeho vystoupení pak vystřídalo klasické vyhlašování výsledků soutěží a nakonec se mikrofonu chopili odvážlivci, aby v karaoke ostatním dokázali, že po osmi pivech vůbec nezpívají falešně.

Probouzení do nedělního rána bylo ve znamení vytrvalého deště, který uspíšil odjezdy účastníků srazu. Rozloučili jsme se s kamarády a s hezkými vzpomínkami na sraz jsme zamávali Meziříčku.

kuba

***    26. sraz FCB se uskuteční v rekreačním středisku Meziříčko, kousek od D1 exitu 134 Měřín, v termínu 17.-20.8.2017   ***

 


*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc: