Místo a datum konání: kemp Výr, 19.- 22.6.2014
Šéfové srazu: 
Pat a Mat
Realizační tým:
FCB


Dvacátý třetí sraz FCB proběhl opět předposlední červnový víkend v kempu Výr u Znojma. Účast byla komornější, něco přes 40 aut a překvapením byla pouze jediná posádka ze Slovenska, obvykle na sraz zavítá nejméně deset aut od východních sousedů. Naopak počty doplnily nové a staronové posádky, což je jistě také čerstvým větrem do plachet, lze poznávat nové lidi a kochat se krásou jejich vozů. Třeba Kuba Hilbert přivezl ukázat Transita po 13ti letech, tentokrát však byl po čerstvé perfektní renovaci, což mu vyneslo vysoké hodnocení v soutěži o káru srazu.

V kempu na nás opět čekala várka příjemných změn - opravená příjezdová cesta, nové parkoviště u penzionu, renovované chatičky a hlavně fungující restaurace, která svojí nabídkou skvěle doplňovala klasickou nabídku z okénka občerstvení. Vedle hotovek a minutek jsme si mohli dopřát i ručně vyráběnou pizzu.

Jádro Fordeveru začalo v kempu operovat již od čtvrtka, ale zdaleka jsme tam nebyli první, letošní prvenství patří manželům Smrčkovým, kteří měli za sebou dlouhou cestu z Ústí nad Labem. V pátek jsme jen doladili organizační záležitosti a přípravu trasy k sobotní vyjížďce, spustili prodej triček, na kterých jsme si letos dali opravdu záležet a večer jsme pod střechou u hospůdky spustili fotky a filmy na projektoru.

V sobotu dorazilo ještě několik posádek, takže po registraci jsme všechna auta shromáždili na louce a mohli si po letech střihnout hromadnou fotku. Času nebylo nazbyt, takže po té se auta začala rovnat ke startovní čáře, od které jednotlivé posádky - tentokrát vybavené itinerářem - vyrážet vstříc 60 km dlouhé orientační jízdě, která byla na trase poseta stanovišti a úkoly. V pomyslné polovině trasy byla plánovaná zastávka v Klobásovém ráji, kde si mohli posádky doplnit část tajenky a zároveň se slevou nakoupit voňavé  dobroty, které z pultů doslova přetékaly. Skalní byli opět do závodu dobově oděni, což jim nejen pomohlo k bodům navíc, ale zároveň si sami užili více legrace. Uznejte sami - už jste někdy na pumpě potkali brouka Pytlíka ?

Po šťastném návratu posádek se zábava přesunula k vodní ploše, kde byl nachystán závod šlapadel a následně oblíbený bungee running, kdy je úkolem dobrovolníka, připásaného k silné gumě, dosáhnout na výhru. V tomto případě se jednalo o plechovku piva a jen jeden bojovník dosáhnul na metu konečnou - láhev speciálního likéru, který do soutěže věnovali Marta a Dariusz z Polska, za což jim touto cestou děkuji. Mezitím se děti mohly vyřádit na skákacím hradu, případně pomalovat bílého Transita ze všech stran.

Po večeři, kdy se brňáci kochali západem slunce, se už osazenstvo koncentrovalo pod přístřešek, kde večerní blok hudební zábavy odstartovali Mordors Gang s jejich skvělým rockabilly. Následovalo vyhlašování výsledků a předávání cen a po té akustický koncert dvojice Ship Wreck, kteří byli naprosto skvělí. Koncertovalo se asi do jedné ráno a po skončení volně plynula zábava. Když jsme Vlkodlaka varovali, aby nepil kořalku brčkem, neposlechl. Ztráta identity se dostavila do 15ti minut :)

Nedělní odjezdová klasika - auta postupně opouštěla kemp a my jsme si po obědě ještě vyjeli na šlapadle a po třetí hodině odpoledne jsme pak zamávali kempu na rozloučenou.

Závěrem bych rád poděkoval všem účastníkům za vytvoření bezva atmosféry srazu. Je fajn, že se i přes starosti všedního dne dokážou lidi sbalit a vyrazit na víkend starou károu. Postupem let se ze setkání vozidel stejné značky stalo setkání kamarádů, co se vidí mnohdy jen jednou za rok. Je fajn vidět čím dál více krásných, renovovaných aut, stejně jako klasickou červenou flanelku Vlastíka Kalety. Náš dík také patří provozovateli a personálu v kempu, protože se o nás vzorně starali a velmi tak přispěli k hladkému chodu srazu. Děkujeme také Radimovi Korábovi za nezištnou pomoc při organizaci programu pro děti a našim sponzorům za věcné ceny.

***    24. sraz FCB se uskuteční opět v Campu Výr v termínu 18.-21.6.2015   ***

kuba


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

Sobotní závod "Tanec s Vlkem" :  tradičně Walterovi společně s Broukovic rodinkou

Nejmladší účastník srazu:  Terezka Míčková, která oslavila rok - narodila se o loňské srazové neděli

Dálkař srazu:  Marta a Dariusz Pajakovi - Polsko

Kára srazu

Transity Standy Hlaváčka a Kuby Hiberta

Závod šlapadel

Míša Pospíšilová a Tom Hrbáček

Nehet srazu

Maruška Kuldová

 


Autocamp Výr můžete ohodnotit v soutěži DO KEMPU, která sestavuje žebříček nejlepších kempů u nás.

*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc: