Místo a datum konání: kemp Výr, 20.- 23.6.2013
Šéf srazu: 
Kuba
Realizační tým:
FCB


Dvaadvacátý sraz byl ve znamení velkých změn. Klasicky podle dosavadního systému třikrát a dost jsme po třech sezonách opustili areál jinak pěkného kempu Bítov, který skýtal výhody i nevýhody a začali hledat novou polohu pro naše srazy. Zariskovali jsme i s výběrem nového termínu, protože léta držený srpen byl spíš přežitkem z minulosti (na červnovou Libeň a červencový Oldford už můžeme jen vzpomínat), navíc v srpnu jsme poslední léta pravidelně mokli, brzy se stmívalo a v noci byla kosa. Obecně všude nás také provozovatelé kempů začali tlačit do zářijových termínů mimo hlavní sezonu. Proto se vybral červnový termín, co nejblíže prázdninám.

Jako nejlepší z mnoha kandidátů se mi vyloupl autocamping Výr na Znojemsku a po jeho návštěvě loni uprostřed babího léta to byla láska na první pohled. Odjížděl jsem plný dojmů a navíc vybaven informací, že na sezonu 2013 tu bude stát penzion. Díky dlouhé zimě, mokrému a studenému květnu jsem žil v obavách, že se budova, která měla zdvojnásobit skromný počet lůžek v chatkách umístěných v kempu, nestihne dokončit. Ještě dva týdny před srazem jsme dorazili na obhlídku a interiér budovy rozhodně nevypadal, že by zde mělo složit hlavu několik rodin dorazivších na sraz. Díky vysokému úsilí provozovatele se to povedlo, ve čtvrtek ráno se ještě montovalo zábradlí na schodištích, pokládaly koberce a montoval nábytek, takže po příjezdu na nás čekaly novotou vonící pokoje s kvalitním nábytkem a příjemně sladěné barvy v interiéru kombinované krásným výhledem na vodní plochu skrze francouzská okna. Vše se nedalo stihnout, takže zámková dlažba kolem penzionu zůstala srovnaná na paletách a na balkónech se nedalo posedět při ranní kávě, ale jinak zbrusu nový penzion skýtal vše, co měl.

Vodu ke koupání několik tropických dnů před srazem ohřálo na teplotu kafíčka, takže ve čtvrtek po mučivé cestě v příšerném vedru byla vedle orosené Plzně to nejlepší, co na mě v kempu čekalo. Čtvrteční večer byl velmi komorní, v krytém posezení jsem se potkal asi s třiceti lidmi.

V pátek jsem si dopřál dlouhý spánek a poté, co jsem Kozlotomovi vyrobil strojkem na hlavě parádní číro, vydal jsem se směrem k vodě a společně s ostatními podniknul výlet na šlapadle do několika zátočin vodní nádrže. Večer dorazil zbytek klubu a také většina posádek a tak jsme zlehka odstartovali program srazu "Tazovým filmovým fefestivalem". Večer dvakrát lehce sprchlo, na dobré náladě pod přístřešky to však nezanechalo stopy.

Sobotní dopoledne byla klasicky registrace, výrazně nám práci ulehčil fakt, že si letos platili všichni návštěvníci ubytování přímo na recepci, takže vše šlo jak na drátkách. Sluníčko se občas schovávalo za mraky a teplota spadla na příjemných 25 stupňů. Odpoledne se kolona vydala vstříc okružní jízdě, zastávka se konala v Jevišovicích a všude po trase nám lidé ve vesnicích mávali. Fandili nám také hasiči u požární zbrojnice, u které Kája na rudo-bílém Transitu spustil majáky a sirény. Na trasu se vydal i krásný Ford model A, se kterým přijel Lexa z Brna. Kombinace horkého dne a padesát kilometrů dlouhá trasa některé malé pasažéry unavila.

Po návratu jsme na sportovních plochách spustili zábavní odpoledne a soutěže. Jako první byla disciplína "Bungee running o Vermut". Odvážlivce navlečené do postroje jsme připnuli ke gumě a na cílovou metu jsme postavili orosenou plechovku piva a půl metru za ní i láhev Vermutu. Švandy jsme si užili do sytosti, někteří bojovníci to zkoušeli víckrát, než vypilovali techniku a dostali se ke kýžené výhře.

Pak jsme se přesunuli na škvárový povrch a uspořádali závody na čtyřkolce pro děti, následně se jel paralelní závod na "skládačkovém demolition-derby". Pouze jediná manželská dvojice demonstrovala partnerskou harmonii a i když byl na startu Honza gentleman a pustil ženu do vedení, v půlce závodu se to v něm zlomilo a dojel si jako hlava rodiny pro vítězství.

Když už byla škvára hodně rozježděná, vrátili jsme se na písek, kde se následně konala soutěž "Jindrovi teče do bot". Běžci museli v gumových holínkách naplněných vodou zaběhnout co nejlepší čas. Z klání vzešli dva šampióni se stejným časem a vítěze určil až finálový rozběh.

Poté jsme ještě natáhli přes hřiště lano na přetahování mezi zástupci Čech a Moravy. Při prvních dvou pokusech nám vetchý provaz praskl a teprve napotřetí jsme mohli pořádně zabrat. Po pěti minutách stále nebylo rozhodnuto, takže jsme se notně propocení dohodli na remíze a šli na pivo. A tak to má být.

Videa ze sportovního odpoledne najdete na tomto linku v dolní části galerie. Určitě se pobavíte !

Mezitím na terase u krytého posezení probíhaly výtvarné dílničky, malovalo se na papír i obličeje a podvečerní posezení bylo velmi příjemné.

Večerní zábava měla obvyklý ráz - vyhlášení výsledků soutěží a následně Johnyho kapela "Bombs from heaven" u které se mnozí odvázali, takže se opět skákalo z pódia. Následovala tombola a spousta výher putovala k těm, co měli šťastnou ruku při výběru lístečků. No a pak se už jen kalilo do pozdních hodin. Pamatuji si jen trojboj Plzeň-Fernet-Vodka.

Neděle ráno byla programově vyhrazená už jen pro děti, aby měli dospělí čas na balení věcí. Náš kamarád Radim Koráb si tentokrát připravil pohádku "Kocour v botách".

 

Závěrem bych rád poděkoval všem účastníkům srazu za super atmosféru. Sice jsme zaznamenali třetinový úbytek aut oproti předchozím ročníkům, ale srandy rozhodně neubylo, hlavně při sobotních sportovních soutěžích. Náš dík také patří provozovateli a personálu v kempu, protože se o nás vzorně starali a přispěli k bezproblémovému chodu srazu. Poděkování putuje po vertikále také Perunovi, že nás netýral špatným počasím. Děkujeme také Radimovi Korábovi za nezištnou pomoc při organizaci programu pro děti a našim sponzorům za věcné ceny, kterými přispěli do tomboly.

***    23. sraz FCB se uskuteční opět v Campu Výr v termínu 19.-22.6.2014   ***

kuba


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

Sobotní vyjížďka "Hledáme Jindrův brod" - nejlepší ohoz:  tradičně Walterovi, Mittagovi a Bláža se ženou

Nejmladší účastník srazu:  Kryštůfek Vavruška - 6 měsíců

 

Dálkař srazu:  manželé Smrčkovi

 

Kára srazu

Tomáš Lesák - Fiesta Mk1

Čtyřkolka - děti

1. místo - Bára Mittagová

2. místo - Theo Walter

3. místo - Max Kostroň

 

Jindrovi teče do bot

1. místo - Ríša Walter

2. místo - Kozlotom

3. místo - Dominik Vachutka, kterého jsme přejmenovali na Dalibora

 

Demolition derby se skládačkou

1. místo - Ríša Walter

2. místo - Petr "Elvis¨ Kuželka

3. místo - Vojta "Shelby" Podešva

 

Bungee Running pro lahváč a flašku

každý, kdo dosáhnul na plechovku piva nebo rovnou láhev Vermutu, se odměnil sám

 

Šťastlivec srazu

Peťa Míček - v neděli musel odjet ze srazu trochu dříve a po pár hodinách poslal zprávu, že se mu narodila Terezka. Gratulujeme !

 


Autocamp Výr můžete ohodnotit v soutěži DO KEMPU, která sestavuje žebříček nejlepších kempů u nás.

*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc: