Místo a datum konání: kemp Bítov u Vranovské přehrady, 23.- 26.8.2012
Šéf srazu: 
TAZ
Realizační tým:
FCB


Po mnoha letech hektických srazů nadupaných programem jsme se v klubu kolektivně shodli na tom ubrat plyn co se rozmanitosti programu týká a dopřát návštěvníkům více  prostoru pro nicnedělání. A podobně slohově pojmu i následující reportáž :)

Čtvrtek i pátek probíhaly v klasickém duchu příjezdů posádek na místo srazu, kterým se již po třetí stal kemp Bítov ležící ve slepém rameni vranovské přehrady, která v těchto místech vždy koncem srpna barvou připomíná oblíbenou stravu Pepka námořníka. Jak vidno na přírodu se nedá spoléhat, proto velkou novinkou pro letošní rok bylo zbrusu nové koupaliště v areálu kempu. Letos jsme poprvé pracně nestavěli svoje pódium, uvítali jsme totiž nabídku správce kempu pana Jelínka na využití jeho mobilního pódia, které nám pak ochotně dopravil na požadované místo.

Na páteční večer bylo připraveno promítání v hospodě, ale souběh událostí, které zapříčinily Tazovu nepřítomnost, vyústily ve špatnou domluvu s hospodským, který připravil country večer s plouživými tanečky v kovbojských kloboucích. Místo záběrů z akce v LeMans jsme tedy shlédli plácání do stehen a šli na pivo.

Sobota již měla svůj obvyklý řád - déšť, dopolední registrace a následný pohyb kolony směrem do Vranova, který se honosil čerstvě opravenými komunikacemi a to i proslulých serpentinách. Naším cílem byl místní zámek a když dlouhá kolona dorazila k bráně, příliš jsem nevěřil, že se všechny vozy vejdou na obě malebná nádvoří. Díky šikovnosti sehrané parkovací dvojky Tata-Lukin a vstřícnosti pana správce se to podařilo a valná část posádek vyrazila na prohlídky zámku a expozic.

 

Na závěr udělal Vlkodlak krásné fotky z ptačí perspektivy a všech 60 vozů se bezpečně a bez nehod vrátilo do Bítova, kde se posléze rozjela další část programu a to letitá Rampa-show. Poutavé vyprávění Šátkyna a Rudy Klaboucha o jejich dobrodružné cestě do Anglie na sraz Cortin si přitáhlo své diváky, kteří dodatečně zatleskali Rudovi k získání dvou (plným právem zasloužených) ocenění na zmíněném setkání. Boris pak předvedl čerstvě dokončenou renovaci Transita-vojáka, který nyní vypadá po čertech dobře a Peťa publiku přiblížil svůj život s raritním Eagelem SS. Jaká škoda, že více zájemců o prezentaci svého vozu se nenašlo. Sice jsem viděl pár lidiček, kteří žmoulali v dlaních klíčky od svých skvostů a přemýšleli, jestli se vydají na pospas kuželu světla reflektoru s mikrofonem v ruce, ale jejich nesmělost byla asi nepřekonatelná a nedala se rozpustit ani lákavou vidinou profesionálního nasvětlení a nafocení auta. Kdybych nemusel tisknout diplomy, klidně bych do toho šel, o nic nejde a alespoň bych měl super fotky na pracovní plochu monitoru.

Práce na diplomech se trochu protáhla, takže jsem vůbec neviděl tanečnice u tyče, což mě docela mrzelo, když jsem po svém příchodu viděl brunátné tváře a nakroucené kníry okolo stojících tátů od rodin. Hlavní část večera následně zaplnila kvalitní kapela Bombs from heaven. Úderem desáté se klub vyškrábal na podium a nastalo klasické vyhlašování cen pod taktovkou moderátora Knudsena, který čím víc pije, tím mu to moderování jde líp. Letos byl jeho obětí Rytmus - originál z Indie. Když jsme se dostatečně nasmáli, přešlo se k vyhlašování výsledků. Vzhledem k tomu, že čím dál více posádek má skvělé retro kostýmy, je rozhodování kdo je nejlepší velmi těžké. Proto si cenu odnesli všichni, kdo si dali tu práci nasoukat se do těsných kalhot či krepsilonových šatů.

Noc byla ještě mladá, takže jsme na zahrádku hospody propašovali projektor a kombo a mohli spustit "Tazův filmový fefestival" původně ohlášený na pátek. Víc si toho ze sobotní noci nepamatuji, takže přejdu rovnou k neděli, kterou však kvůli balení a loučení nemám rád, tak napíšu jen to, že strejda Radim se svým divadlem připravil dětem kopu švandy a skákací hrad, který si oblíbily nejen děti.

Kamarádi, díky za hojnou účast a za rok nashledanou na 22. srazu ! Náš původní záměr minimalizovat organizaci srazu sice nevyšel, ale i tak jsme si sraz s Vámi užili.

Teď už je jen otázkou, kde ten sraz bude. Bítov je super, letos přibylo i koupaliště. Stinnou stránkou této novinky je však nově zavedená ochranka kempu, která v nočních hodinách hledá problémy tam, kde vůbec nejsou, protože letos byli forďáci úplně v pohodě. Také se nám příliš nelíbilo, že jsme nebyli v kempu sami a museli se podřizovat organizované zábavě pro místní kántrymeny v restauraci. Takže...

kuba

fotky Vlkodlak


Opis z aktualit webových stránek státního zámku Vranov nad Dyjí

KRÁSNÁ AUTA A DOBRÁ NÁLADA ...

V sobotu 25. srpna se na vranovském zámku uskutečnil  21. mezinárodní sraz  členů Fordever Clubu Brno a jejich hostí. V odpoledních hodinách se jich sjelo a svými automobily značky Ford zaparkovalo na druhém a prvním nádvoří více jak šedesát. Návštěvníci zámku měli možnost obdivovat osobní automobily i víceúčelové vozy jako sanitky nebo hasičská  vozidla z belgických, německých a anglických pobočných závodů  vyrobené v letech 1963 až 1985. Prezentaci značky a společné setkání asi 140 motoristů doplnila prohlídka prvního zámeckého okruhu a společné fotografování.

  Auta na čestném dvoře  Zaplněné první nádvoří zámku  Detail druhého nádvoří


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

Sobotní vyjížďka "S vranama do Vranova" - nejlepší ohoz:  letos všechny posádky v retroohozu

Nejmladší účastník srazu:  Laurinka Horváthová - 3 měsíce

Dálkař srazu:  Dariusz Pajak

Kára srazu

1. místo - Standa Beran - Taunus 17M

2. místo - Honza Mikeš - Capri Mk1

3. místo - Boris Nizner - Transit Mk1 + Miro Haňo - Cortina Mk3

 


*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc:

 

a kámošovi Michaelovi Kucharskému za grafické návrhy