Místo a datum konání: lesní penzion Podmitrov, 21.- 24.8.2008
Šéf srazu: 
TAZ
Realizační tým:
FCB


Letošní, v pořadí již sedmnáctý sraz Fordeveru, se uskutečnil v osvědčené lokalitě rekreačního střediska Podmitrov. Během čtvrtka, kdy na místě začal operovat realizační tým, dorazilo několik skalních posádek, takže večerní pivko v kombinaci s fotbálkem se protáhlo do pozdních hodin.

Během pátku začaly houfně přibývat další vozy a kemp se začal plnit, takže Tom zahájil provoz koktejl baru, což byla jedna z letošních novinek. Hlavně pro děvčata to byla příjemná zpráva a tak barman měl plné ruce při přípravě Mojita, Cuba Libre a dalších skvělých drinků. Navečer Taz uspořádal obvyklou soutěž s hasičskou tématikou, ale pro trefování do branek rozvíjejícími se hadicemi moc dobrovolníků nenalákal - lidem se moc nechtělo smotávat hadice a u loňské kýblšpricny bylo víc vody a srandy. Takže jsme nechali zábavu na placu volně plynout a plánovanou soutěž X engine factor přesunuli na sobotu.

Přesným opakem pátku byla sobota, která byla našlápnutá programem. Dopoledne u registrace rychle uteklo a stále přijížděly nové posádky. Kolem druhé hodiny odpolední se hřiště zaplnilo auty a lidmi v retro oblečení za účelem pořízení hromadné společné fotky. A nefotilo se jen ze země, ale i ze vzduchu. Během chvilky se objevil ve vzduchu neidentifikovatelný létající předmět s JariFlorim na palubě, který pak celou sešlost fotografoval. Šéf srazu mezitím relaxoval na dětské houpačce.


Jakmile letadlo naposledy zakroužilo nad našimi hlavami, posádky se začaly řadit na start odpoledního závodu s názvem "Pracovní den Jackieho Stewarta". Jako každým rokem byla nově sestavená trať kombinací orientační jízdy a plnění úkolů a to i na stanovištích. Jackie byl v době své největší slávy znám svou aktivitou a za jediný den toho spoustu stihnul - je vášnivým střelcem, hráčem golfu a zavítá i do kasina. Takže také my jsme posádkám na jednotlivých stanovištích nachystali střelbu, puttování golfovou holí, kvizové otázky a ruletu.

Kouzlem rulety byla možnost dosud získané body v libovolném množství vsadit a buďto se prodrat na vrchol nebo se propadnout na chvost celkového pořadí. Tentokrát vedle znalostí, šikovnosti a důvtipu potřebovali borci i notnou dávku štěstí, takže nové posádky v pelotonu měly větší šanci zabodovat a srovnat se s ostřílenými borci, kteří v tom umí za ta léta chodit. Líbilo se nám, že většina posádek hrála vabank a vsázely do hry vše. K někomu se štěstí obrátilo zády, někdo naopak své body ztrojnásobil, jak už to v hazardu bývá...Rodině Walterově, která je každým rokem na bedně, bohužel ruleta naopak pomohla obhájit svůj statut neporazitelnosti a večer si odnesli diplom a cenu za první místo...Už teď přemýšlíme, jak to vymyslet napřesrok...asi každá posádka, jejíž příjmení začíná na "W" dostane na startu mínus 100 bodů. Přece nebudeme na pohár lepit každý rok štítky s jejich jménem :)


Zatímco jedni brázdili silničky se svým vozem a sbírali body, mohli se ti druzí zapojit do odpoledního programu a her pro děti. V podvečer, kdy téměř všechny posádky byly zpátky v táboře, parta malých i velkých uličníků pomalovala temperovými barvami Jarimu Transita, za což ho jistě pochválí na STK.

Barvy ještě ani nestačily zaschnout a na hřiště se vyřítila horda středověkých bojovníků, kteří se vzápětí začali tasit hlava nehlava. Jak jsem se později dozvěděl, Sigurd - tak si  ti hoši nechávají říkat, jsou nejlepší skupinou na ukázky bojových scén u nás. Taz u nich šermuje léta a tentokrát by potřeboval drátěnou košili i na nohu - po skončení boje měl nohavici celou od krve. Ale není to žádná měkota, takže nadále fungoval jako šéf srazu. Jakmile válečná vřava utichla, padlí bojovníci vstali z mrtvých a začali dovádět s malými dětmi, které se těch pánů v podivném oblečení pak už tolik nebály.

Aby se i dospělí dostali do rozpustilé nálady, začal barman všem účastníkům srazu rozdávat welcome drink a hromadný přípitek zahájil večerní blok zábavy.  Loni úspěšná rampa show zlákala hlavně nováčky k představení svého vozu a zakomponovaná soutěž X engine factor, která česky znamená "napodob zvuk motoru tvého auta" se bezvadně prolínala s vykutálenými otázkami moderátora Pavla - Knudsena. Ten pak jako fordaře s největším X faktorem vyhodnotil Marka s oranžovým Capri. Marek svým hlasem, silně připomínající ševelení motoru na volnoběh, rozhodil moderátora natolik, že ten jej v momentě přejmenoval na Zdeňka.

Po rampě nastoupila kapela, co zahrála spoustu hitů, od rokenrolu, přes Káju Gotta až po U2. Po hodině hraní následovalo vyhlašování výsledků soutěží a předávání diplomů a cen. Veškeré výsledky naleznete pod čarou níže. No a pak začala klasická bujará nálada sobotních večerů, už bylo po práci, tak se i realizační tým začal bavit naplno.

Neděle byla jako vždy ospalá, kocovinová, balicí a rozlučovací. Ještě jsme si trochu zablbli se zvětšovacím sklem, sbalili tábor a vyrazili na Brno. 17.sraz FCB se pomalu vzdaloval, stejně jako zvířený prach ze silnice. kuba


Na těchto odkazech se také dočtete o srazu a uvidíte plno dalších fotek :

FCB fórum

Oldford Club Slovakia

Ford Club Libeň

Murdovy stránky o Cortině

Tímto moc děkuji všem za zaslané fotky ! Copyright Kuba Kouřil, Ríša Walter, Danda Matějková, JariFlori, Vlado Macko, Robo Fekete a možná i další.


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

Sobotní závod "Pracovní den Jackieho Stewarta"

 
1. místo - Ríša Walter, Capri
2. místo - Radek Kadlec, Transit / Maroš Segéň, Taunus
3. místo - David Krejča, Cortina
 
Další umístění - výsledky zde
 

Nejmladší účastník srazu: Lukášek Kouřil                    

Jako nejstylovější posádky jsme vyhodnotili:

posádky ve vozech Petera Jelínka, Ríši Waltera, Kláry Prešnajderové a Roba Feketeho

Švihák srazu: Maroš Schmidt, z jeho kudrlin by se dalo vyrobit šest paruk

Kočka srazu: Karmen Gavrilová, s vlasy zavěšenými proklatě nízko

Dálkař srazu:  Petr Pojer - Cheb

X engine factor:  Zdeněk

Kára srazu

Jan Mittag - Ford Cortina Mk1

Jan Vachutka - Ford Granada

Dušan Bučič - Ford Granada


*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc:

 
* CARent a.s. - jednička mezi prodejci vozů Ford na Jižní Moravě, www.carent.cz
* VB Leasing - společnost s širokou nabídkou finančních produktů, www.vbleasing.cz
* Ford originální autodíly - portál pro prezentaci velkoobchodu s originalnimi dily pod hlavičkou Ford Motor Company, www.fordoriginalnidily.cz
* Autosklo P&M - montáž, opravy a prodej autoskel a pneu, www.autosklopm.cz
* Acer Car - autoservis a pneuservis, www.auto-brno.cz
 
Pódium a pevnostní stan laskavě zapůjčili :
 
* Jiří Labor, centrum profesionálních služeb v oblastech logistiky, správy nemovitostí a pořádání akcí, www.labor.cz
* Agentura KORÁB - pořádání akcí na profesionální úrovni,  www.korab.cz

 

Ahoj za rok na 18. srazu FCB !