Místo a datum konání: osada Jižní Portál, 10.- 13.8.2006
Šéf srazu: 
Pavel Raszka
Realizační tým:
Jakub Kouřil, Karel Kostroň, Marcel Haase, Tomáš Kozel, Martin Šamonil, Petr Šolc, Mira Kloubec, Lukáš Kloubec, Jura Prudík, Michael Kucharski, Bekim Halili, Jíří Klestil, Vlastík Kohoutek a pochopitelně náš maskot TAZ


Letošní sraz, který měl na začátku kulatou číslovku "15", začal už ve čtvrtek odpoledne. Jako realizační tým jsme si chtěli trochu užít nicnedělání a pohodičku. Akorát jsme museli traktorem vyprostit zapadlej náklaďák, co přivezl Toi-Toi kadibudku, protože se část louky  díky předchozím vytrvalým dešťům tak trochu proměnila v bažinu.

K našemu milému překvapení začaly přijíždět první posádky a ve čtvrtek večer nás bylo nějakých 25 lidí. Jako odměnu pro tyto skalní účastníky srazu jsme zvolili pivo zdarma. Takže objednaná bečka 14° piva Kvasar padla velice rychle a na konci večera byl prázdný i sud s dvanáctkou. Evidentně jsme měli žízeň :-)

V pátek započaly přípravy na stavění tábora, smontovala se dovezená rampa a vztyčil se hlavní stan pro soundsystém a přístřešky. Počasí nám přálo a do sluncem zalitého odpoledne začaly přijíždět první vlny domečkářů z Libně a kolona ze Slovenska. Jezdit včas na sraz se posádkám vyplatilo. Než padla tma, zúčastnili se jednotlivci, ale i posádky první soutěže - Kýblšprcny o 115 piv.

Že nevíte co je to Kýblšpricna ? Pochází z místní hasičské hantýrky a jedná se o ruční hasicí přístroj. Nalije se do něj voda a pak se musí pumpovat jak o život, aby z hadice začala přes hubici tryskat voda. Není žádná legrace tento přístroj obsluhovat v jednom člověku - pumpovat a zároveň přesně trefit cíl proudem vody. No a dobrovolníci, co se do soutěže přihlásili, měli za úkol v co nejkratším čase sestřelit proudem vody pět kelímků. Jako první nastoupil na lajnu Maroš Segéň a po něm se strhla lavina zájemců - někteří to zkusili i víckrát ve snaze vylepšit si čas. Dlouho vedl profesionální hasič Jarda Řáda. Ale jen do doby, kdy vzal hadici do ruky Peťa Žampach, který skolil kelímky za neuvěřitelných 6,37 sekund. Všichni se domnívali, že už to má v kapse, ale jako jeden z posledních nastoupil Míla Stránský se synem a těm se podařilo rekord vylepšit o více než jednu sekundu ! Takže poukázka na 115 piv putovala od sponzora soutěže Marcela (Fordklinika Brno) do rukou šťastného Míly, který neskrblil a zval na pivo každého zájemce.

Večerní zábava probíhal v obvyklém duchu, přijížděly další posádky, pivo teklo proudem a všichni se těšili na sobotu - hlavní den srazu.

První věc, co jsem udělal, když jsem v sobotu ráno probudil, bylo podívání se na oblohu. I přes hrozivě znějící předpovědi bylo na obloze jen pár mraků, takže dopoledne se nám sluníčko schovalo za mraky jen párkrát. Kemp se plnil účastníky srazu, ale i lidmi, kteří se nechali zlákat plakáty vylepených po Brně. Celé dopoledne jsme registrovali účastníky, přidělovali čísla do chystaného závodu, na místě vyráběli a  prodávali trička, atd. Letos jsme přistoupili k novince - zápěstí účastníků jsme ozdobili identifikačními páskami. Měli jsme tak perfektní přehled o platících lidech a o délce jejich pobytu na srazu. To víte, při takových monstr-akcích se už našli i lidé, kteří se radši 10x zamknou na záchodě, než aby zaplatili 50 korun.

Těsně před druhou hodinou odpolední se přestěhovala rampa na příjezdovou cestu a já se utíkal převléci do stylového ohozu. Nebyl jsem sám, kempsajd se zčásti zaplnil postavičkami ve zvonových kalhotech, límcatých košilích a pestrobarevných šatek. Zkrátka: back to the 70's ! Takže přesně ve čtvrt na tři sjela z rampy první posádka vstříc závodu "Rallye tisíce Doylových Kudrlin". Opět to byla kombinace orientační jízdy a plnění úkolů. Letos trasa vedla do Jedovnic k rybníku Olšovci, kde na posádky u břehu čekala šlapadla, na kterých soutěžící vyrazili k bójce vzdálené 30 m od břehu, opsali oblouk a hajdy zpátky. Co se ke mně doneslo, užili si tam hodně srandy.

 

Mysleli jsme i na posádky, co se nevydali na trať a tak na základně probíhal paralelně program pro rodiče s dětmi. Děti dostaly pastelky a omalovánky a každý malý kreslíř byl sladce odměněn. Po té Martin začal vyprávět "Fordí" pohádku, která byla kombinací příběhu a soutěže. Návrat prvních posádek do kempu byl už poznamenán začínajícím deštěm. Sice to zezačátku vypadalo na přeháňku a snímky z družice slibovaly vodu seshora maximálně hodinu, ale fronta se otočila a proudilo to na nás od Německa a Rakouska.

Provazy vody nekončily a bohužel jsme museli zapomenout na jednu z hlavních částí večerního programu - Rampa show. Hodně jsem se na ni těšil, mohlo to zaujmout a pobavit hodně lidí, ale příroda rozhodla za nás. Takže zas až za rok...

Tím pádem se předávání diplomů a cen (děkujeme sponzorům) muselo přestěhovat pod střechu. Letos byla Praha trochu v útlumu, hlavní ceny vybrala parta z Hradce a Slovenska. Walterovi, kteří nevynechají žádný sraz v dobovém oblečení, měli letos opravdu žně (1. obrázek).

 

Po klasické předávačce předvedla rockabilly kapela The Mordors Gang (http://www.mordorsgang.net) skvělou show i v trochu natěsnaném posezení u krbu. Tancovalo se, křepčilo, i skokani si přišli na své. I když déšť stále neustával, zábava byla skvělá.

 

Kolem jedné hodiny ráno přestalo pršet, takže ten, kdo nespal nebo neseděl pod střechou u piva, si šel zařádit ke stanu se soundsystémem.

Nedělní dopoledne nás dráždilo slunce a smálo se mokrým stanům. Vyloženě provokace. Jindra si naposledy potěžkal putovní pohár, na kterém bude příští sraz vylepen štítek s jeho jménem a zařadí se tak po bok Jardy - vítěze loňského závodu.

Spousta lidí se zdržela až do odpoledne, bráchové Pavel a Petr Šediví odjížděli jako jedni s posledních. Alespoň jsem měl čas s nimi probrat pár věcí, na které nebyl v sobotu čas. Uklidili jsme tábor a v majestátní koloně vyrazili na Brno.

kuba

 

 ! Děkujeme všem za účast a těšíme se za rok na 16. srazu !

Váš FORDEVER


Děkuji Ríšovi (richard.walter@seznam.cz), Skotymu (skoty@wo.cz), Kájovi (koya@post.cz) a dalším za zaslané fotografie. Další foto (případně krátké reportáže) je možné shlédnout na:

http://www.fordclubliben.cz/na%20web/index1.htm

http://www.oldfordclub.sk/

http://www.capri.wz.cz/

http://www.mujweb.cz/www/murdak/

http://www.lktb.info/galerie/fordever/fordever06.htm


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

 

Rallye tisíce Doylových kudrlin - první 4 umístění jmenovitě:

 
1. místo - Jindra Indra / Capri
2. místo - Jitka Fomínová / Transit
3. místo - Lukáš Formánek / Capri
4. místo - Josef Vodrážka / Capri
4. místo - Dušan Bučič / Cortina
4. místo - Standa Beran / Escort
4. místo - Ríša Walter / Capri
4. místo - Braňo Jurík / Taunus
4. místo - Mojmír Kladenský / Taunus
 
5.-22. místo - výsledky zde
 

Kočka srazu:                  Švihák srazu:                  Nejmladší účastník srazu:                      

Jitka Walterová              Roman Dodrv                 Viki Kostroňová

Jako nejstylovější posádky jsme vyhodnotili:

Vodrážkovi - Hradec, Jelinkovci - Slovensko, Walterovi - Hradec

Dálkař srazu:

Petr Holeček / Capri - přijel ze Stuttgartu

Kára srazu (krásných aut je rok od roku víc, letos jsme odměňovali 5 aut, co nasbírali nejvíc bodů):

Petr Kadlec - Ford Lotus Cortina Mk I - vyhrál s přesvědčivým náskokem

Tomáš "Zaza" Zajíc - Granada Mk1

Jirka Meduna - Cortina GT Mk2

Maroš Segéň - Taunus Turnier

Ríša Walter - Capri GXL Mk1

 


*** P O D Ě K O V Á N Í   P A R T N E R Ů M ***

Tímto děkujeme našim partnerům za finanční, věcnou i jinou pomoc:

 
* CARent a.s., jednička mezi prodejci na Jižní Moravě
* Perfekt krby s.r.o., 13 let na trhu, 3000 spokojených zákazníků
* Anglia Trading s.r.o., Sprint - prodejna autodoplňků a britského značkového nářadí Draper
* Indies, nezávislé hudební nakladatelství
* Ford Klinika Brno, klubová dílna - komplexní opravy a ladění Fordů
* Signex s.r.o., dopravní značení všeho druhu
 

*** PRACUJEME NA ZHOTOVENÍ DVD NOSIČE S NATOČENÝM SRAZEM, ZA ČAS SE OBJEVÍ NABÍDKA NA WEBU ***