Místo a datum konání: osada Jižní Portál, 13.- 15.8.2004
Šéf srazu: 
Karel Kostroň
Realizační tým:
Jakub Kouřil, Marcel Haase, Tomáš Kozel, Pavel Raszka, Karel Sychra, Martin Šamonil, Michal Kucharski, Bekim Halili a náš maskot TAZ


Právě uplynulý sraz Fordeveru, (který byl zároveň i posledním CZ/SK srazem letos) by se dal opět označit za zlomový. Hodně jsme si slibovali od nově nalezené lokality severně od Brna a podle ní se také upravoval program, který byl letos celý ve znamení magické "třináctky".

Na místo srazu jsme dorazili v pátek kolem poledne (nebyli jsme však první - jeden Taunus ze Slovenska přijel už v úterý :-), aby mohl Marcel ránou s pistole zahájit sraz přesně ve 13 hodin a 13 minut. Během odpoledne dorazil zbytek realizačního týmu a společně jsme postavili vojenský stan pro soundsystém a registrační přístřešek u závory. Kolem osmé večer už hrála hudba a projektor začal na plátno promítat klipy a záběry z fordích srazů, které byly "vylepšeny" stínohrou účinkujících z projekční strany. Posezení pod přístřešky se začalo zaplňovat a kuchyně distribuovala gulášek, kuřátka a spoustu dalších dobrot, které jsme notně zapíjeli pivem za 12 (!) Kaček. Jako dobrej nápad jsme zhodnotili konzumní lístky, které dostal každý zájemce oproti úhradě 500 Kč a pak si veškerou útratu nechal psát na ně. Odpadla tak starost o peníze a každý lístek se na konci srazu vyúčtoval. Ocenili to hlavně chlapíci, co byli v neděli na doraz s financema.

V podvečer jsme dostali poselství od Zákopčáníka a 10 minut vydatně lilo. Tráva ještě nestačila oschnout a už přiduněly kolony nejprve z Oldfordu, po té z Libně. Tu libeňskou vedl Míra Peltrám s téměř policejní Cortinou opatřenou majáky a sirénou...no masakr.

Nic tedy nebránilo tomu, aby se sraz rozjel naplno: povídání u piva -ford- křepčení u muziky -ford- Zbynďova trampská kytara -ford- oheň -ford- grilování, atd...koho ještě nepřemohl spánek, mohl pařit až do rána.

Sobotní dopoledne bylo jako pokaždé na srazu. Přijížděly další posádky, registrovaly se auta, posádky, ubytování a na káry se lepila čísla do odpoledního závodu. Po srazovišti se začaly pohybovat osůbky v minisukních a zvonáčích, s kotletama a parukama. Občas nám do toho sprchlo, ale možná to bylo lepší počasí než 32°C pařák co byl dva dny před srazem. Velkým překvapením pro nás byl prodej triček. Loni se na srazu prodalo s bídou 14 kusů, letos zmizelo 26 triček do půl hodiny. Lví podíl na tom měla - letos poprvé - bílá trička pro ženy a také nízká cena, na které klub neprofitoval (dámská trička byla dokonce lehce dotována).

Vzápětí odbíjelo 14:30, kdy byly odstartovány první posádky na "Memoriálu majora Cowleyho". Velkou výhodou bylo, že vozy startovaly přímo z místa srazu, takže posádkám odpadlo zdlouhavé čekání jako loni v Baldovci a startovní čára byla hezky plynule doplňována. Každá posádka obdržela itinerář a vyrazila na trať v tříminutovém odstupu. Letos byly na trati 4 kontroly, jedna tajná a mimo to měly posádky další 4 úkoly, které spočívaly v pozornosti a důvtipu posádky během jízdy po trati.

Já měl jako obvykle na starost kontrolu se střeleckou disciplínou. Letos se pro tento účel podařilo sehnat originální střelnici a řidiče na ní upozornily plakáty šéfa CI5 a Bodieho. Při obsluze "atmosférických palných zbraní" se mi líbilo, že pánové často dávali přednost ve střelbě svým něžným polovičkám. Nutno podotknout, že ženy vykazovaly stejnou úspěšnost v zásazích jako chlapi ! Jako hezkej kontrast vyzněla střelba ženy Janka Pálika, která i přes ohoz á la Hippies sejmula vzduchovkou všechny plechovky. Heslo "make love not war" se v tomto případě jaksi vytratilo do pozadí :-)

Do závodu se přihlásilo 54 posádek, z toho se však umístilo pouze 33. Někteří vůbec nenajeli na startovní rošt a věnovali se radovánkám v osadě, 6 posádek (to není zas tolik) ztratilo orientaci v závodu nebo nedorazili na jednu z kontrol.

Po skončení závodu a příjezdu všech posádek do osady byla připravena novinka - soutěž "O 113 LABOROVÝCH PIV". Pravidla byla jednoduchá - jednotlivec po odstartování popadl závaží (klikovku se setrvákem zabalenou do mantlu) a s tímto neobvyklým štafetovým kolíkem oběhl dokola stan se soundsystémem, to všechno na čas. Žíznivých zájemců se našlo dost, ale nikdo nebyl tak rychlej jako maskot TAZ, který potvrdil svoje vítězství tím, že kolem stanu oběhl ještě jednou ve stejném čase (na setinu !) jako poprvé. Po obdržení kouzelného poukazu na 113 piv od sponzora soutěže Jury Labora (www.labor.cz) měl naráz Taz asi 100 kamarádů, takže s modrým lístkem nad hlavou připomínal vojevůdce, jehož šiky jej věrně následovaly k výčepu. Jura Labor nezapomněl ani na nejmenší účastníky srazu, a každej prcek, kterej oběhl stan (tentokrát bez klikovky), dostal zmrzlinu. To je ale hodnej strejda !!

Organizátoři srazu po večeři a krátkém briefingu začali dávat dohromady výsledky závodu a všech soutěží, které byly naším vyhlášeným moderátorem Pavlem (s image elitního vraha Ramose) oznámeny světu ve 23.13 před DJ stanem. Po předání diplomů a cen (smůla, trochu nám do toho mrholilo) zahájil Taz, Frenky a hlavně víc jak dvoumetrovej Jafi jejich úžasnou ohnivou show, kdy v kruhu plivali oheň na

 

vzdálenost několik metrů. Je pravdou, že po mohutném plivanci směrem k obloze přestalo pršet a mrak odtáhl neznámo kam. Takže už víme, jak na příští rok zajistit lepší počasí :-D Pak už byla zábava v rukách dýdžejů, kteří zaplnili údolí muzikou. Někdy kolem třetí ráno jsme začali pociťovat touhu si "zabékat", takže jsme si začali posílat mikrofon a taky jsme to občas spustili sborově. Tímto se omlouvám všem, které naše "falše" vytrhly ze spánku. Byl to ale dobrej odvaz. Ve 4 ráno jsme zatáhli za páku PARTY OFF a šli spát.

Nedělní dopoledne, zalité sluníčkem, jsme strávili dlooouhou snídaní, balením party stanu a účtováním se správcem za ubytování a ostatní služby. Před polednem začaly první vozy nabírat kurs na domovinu a kolem třetí odpoledne zůstal na louce jen realizační tým.

TAKŽE: nevím jak ostatní organizátoři a účastníci, ale já hodnotím 13. sraz jako moc povedenej a velkou zásluhu na tom měla lokalita Jižního Portálu a přístup správce pana Koláčka, který do puntíku splnil vše, na čem jsme se dohodli. Díky tomu jsme měli polovinu starostí. Také i na našem týmu je vidět po pár letech jistá sehranost, takže jsem se vůbec nemusel nervovat. Zkrátka pohoda a já jsem si srazu opravdu užil v tom dobrém slova smyslu. Vzhledem k tomu, že to byl v dané lokalitě první sraz a tudíž první zkušenost pro obě strany, bude v příštím roce rozšířená nabídka kuchyně, aby vedle grilovaných kuřat, guláše a uzenin bylo na jídelníčku i "normální" jídlo ve smyslu maso/smažák+příloha. Předběžný termín 14. srazu na Jižní Portálu jsem dohodli na 12.-14.8.2005.

Kuba

 


*** na této adrese najdete další fotky pořízené klukama od soundsystému ***

http://booyone.nasiti.cz/parties/2004_08_13_ford2004/fotky/


*** a nyní výsledky všech soutěží ***

Memoriál majora Cowleyho (uvádíme pouze jméno řidiče) :

 
1. místo - Peter Michalčík, Cortina "jednotka".....279 bodů
2. místo - Pavel Šedivý, Capri MkIII.....................273 bodů
2
. místo - Míra Peltrám, Cortina Convoy..............273 bodů
3. místo - Marcel Sabol, Granada Turnier.............231 bodů
 
umístění ostatních posádek najdete v excelovské tabulce zde
 

Nejstylovější posádka:

1.místo - manželé Brkalovi s Tranďákem
2.místo - rodina Walterova v Capri Mk1
3.místo - manželia Pálikovci v Consulu Turnier

Kočka srazu:

Silivie a Barunka Brkalovy

 

Švihák srazu:

Míra Peltrám

 

Dálkař srazu:

Venca Mádr (přijel až z Tunisu :-)

 

Kára srazu:

Ford Cortina Mk III Pepy Vernera, dole pohled pod kapotu a šťastný majitel po dobře odvedené práci


*** Vyúčtování srazu ***

Dva dny po srazu jsme se šéfem srazu provedli vyúčtování nákladů a výnosů. Letos jsme skončili v menší ztrátě (cca -3.500 Kč) díky vícenákladům spojených se službami osady, ale za ty tři stovky, které "zasponzoruje" každý člen realizačního týmu, ten sraz stál.


*** OBJEDNÁVKY NA TRIČKA A VIDEOKAZETY ***

Pro zájemce a zájemkyně, na které se nedostalo na srazu, budeme provádět dotisk triček černých i bílých. Využijte této nabídky, jen na tričkách pro tento rok je pozměněné logo FORDFURT SAJTNA ŠTATL a tohle logo se už nikdy nebude opakovat, takže budete mít sběratelskou raritu :-)

Objednávky s uvedením barvy trička, počtu kusů a velikosti (dámské XS/S/M  a pánské L/XL/XXL) budeme brát přes e-mail fordever@volny.cz do konce září, pak zakázku zrealizujeme naráz. Pokud bude objednaný dostatečný počet triček, ceny zůstanou stejné jak na srazu, tj. 200/230/300 Kč. V opačném případě je potřeba počítat s navýšením v řádu cca 20 Kč.

 

Ahoj, ahoj, ahoj !!! Zároveň přijímáme (e-mailem) objednávky na videokazety, které by měly být v nabídce koncem září. K dispozici jsou zatím VHS kazety s loňským srazem za 250,- Kč. Máme tu opět zvýhodněnou nabídku Horsta Fuchse: pokud si k nové kazetě přikoupíte i tu loňskou, dostanete slevu 50 Kč. A TO SE VYPLATÍ !!

 


 ! Děkujeme všem za účast a těšíme se za rok na 14. srazu !

Váš FORDEVER