SLOVENSKO 2004


 
Místo a datum konání: Zochova chata, západní Slovensko 25.6.-27.6.2004
Pořadatel: Oldford Club Slovakia
 

  Letošní sraz na Slovači jsem absolvoval jen tak na půl (a se mnou pár dalších lidí z Fordeveru), protože jsme vyšli vstříc našemu partnerovi - autocentru CARent - a sobotu jsme doplnili prezentaci nových vozů Ford také svými staršími kousky na Oldtimer festivalu ve Slavkově. Akce to byla hezká, ale hlavně jsme se těšili na setkání na chatě Zoška. Odpoledne jsme proto vyrazili směr Bratislava a před šestou hodinou večer se na konci silnice vylouplo místo srazu. To už bylo po hlavní části programu a před chatou jsme potkali skupinky, které právě "přifuněli" z návštěvy místní rozhledny.

 

Při nájezdu do brány jsem děkoval prozřetelnosti, že jsem původně snížené Capri vrátil do originální světlé výšky, protože bych jinak uvízl na "břichu". Na travnatém plácku jsem zaparkoval mezi Cortinu a Peltrámovic tranďáka, vybalil půlitr (ještě že jsem si ho vzal, jinak se pilo z kelímků) a šel na zasloužené pivo. No a pak byl gulášek, živá kapela, kecání u aut a ve finále i pes, kterej se mi zakousl do zadku.

Večerní zábavu jsem tedy absolvoval s kalhotovou dírou jak vrata a postaral jsem se o půlhodinové veselí, neboť všichni "okolostolusedící" začali vypravovat historky nejen o zvířátkách. Táta Kloubec nás totálně odboural jednou autobusovou příhodou ze života a já se směju ještě teď, když si na to vzpomenu...

Jakmile se setmělo, pustili jsme se do pečeného prasátka a Maroš začal žhavit projektor s reportážemi z různých srazů. Sedli jsme si kolem jánošikovské vatry a začali se ztmelovat vším tekutým. Po konverzační přestřelce party z Libně, ve stylu TELE TELE "Lála pít - Lála hurá", následovala tombola, kdy štěstí stálo na straně libeňáků a Indrových z Hradce. Tekuté výhry se následně otevřely (teda až na motorovej olej, co vyhrála Ála) a začaly kolovat, takže jsem vedle piva a kořalky pil tři druhy šampáňa (sladké, hodně sladké, odporně sladké) a podle toho vypadalo moje ráno, kdy jsem bolehlav zaplašil až po vypití litru a půl minerálky. Z chudáka prasátka ráno zůstalo jen levé ucho a na kost ohlodanej hřbet. Čest jeho památce...

Jakmile začalo sluníčko stoupat na obloze, vydali jsme se k odjezdu. Poplácali jsme se po zádech a rozloučili se. Ne však na dlouho, za měsíc a půl je přece sraz v Brně ! 13 13 13 13 13 13 13 13 ...... :-)

Takže když to hodnotím, i když jsme na Slovensku pobyli krátce, byl to pohodovej sraz a já bych si přál, kdyby tomu tak bylo i do budoucna.

Kuba