SLOVENSKO 2005


 
Místo a datum konání: Louka u Jankova Vršku, 8.7.-10.7.2005
Pořadatel: Oldford Club Slovakia
 

Letošní srazy zatím neměly co se týče počasí moc štěstí. V Ralsku sprchlo jen jednou a to jen přes noc. Na Slovensku pršelo taky jednou -  od pátku do neděle :-/ Docela mě to štvalo, protože z Brna na SK hranice vede nádherná široká silnice s kvalitním povrchem a Buchlovské kopce plné zatáček přímo volají po ztrestání....

Stejně jako všichni skalní návštěvníci srazů jsem dorazil na místo již v pátek večer. Přivítalo mě 6 aut a já byl společně s Honzou Vachutkou jediným přespolním. To nám však nevadilo, neboť při daném počtu vycházelo na hlavu a víkend cca 50 piv, 8 litrů guláše a 2 kila prasete :-) Dobrou náladu v komorním počtu účastníků podpořilo nažhavení grilu a projektoru, promítalo se na bílého Transita. Díky hoodně fousatým fotkám jsme si připomněli staré srazy - to už snad ani není pravda.

Během sobotního dopoledne dorazilo ještě pár slovenských posádek, zajímavostí bylo dvoudvířko s 2.9i a Capri Mk1, které by jistě udělalo radost fandům "Pána prstenu". Z Prahy nepřijel již nikdo (naopak Honza odcestoval domů spravovat boiler) a z Brna dorazil Mira Tata Kloubec, kterému dělal navigátora Karlos. Z Brna také dorazila podivná posádka v červeném Capri (ex Libeň). Nemluvili, pět minut mlčky chodili kolem aut a pak odjeli... Janko a všechny ženy na srazu uvařili výborný hovězí guláš (dal jsem si 3x a pak jsem jedl až v neděli večer). Zbytek odpoledně vydatně pršelo, takže jsme se od aut dostali ke konzumaci guláše, historkám, pivu, atd., takže nám celkem rychle den utekl a večer Maroš opět spustil projektor. Pak se rozdaly šatnové lístečky jak do tomboly a následovalo "žrebovanie". Já vyhrál pěkných pár cen :-)

Ráno jsme si ještě začutali s balónem a pak se v družné náladě rozjeli do svých domovin.

Tento sraz hodnotím jako nejkomornější akci v dějinách společných setkání - počet aut by se dal spočítat na prstech rukou dělníka po 30ti letech strávených na pile. Na druhou stranu ubylo shnilotin, takže byla k vidění samá pěkná auta. Takže trend převyšující kvality nad kvantitou je zřejmý i na východ od našich hranic. Bohužel hodně lidí odradila od účasti na srazu především předpověď počasí, ale také možná fakt, že se Oldford rozštěpil na pár lidí kolem neformálního prezidenta klubu Maroše Segéně a nově vzniknuvší klub YCC, který však sdružuje majitel youngtimerů bez ohledu na značku, což legendu Fordu moc nerozvine. Vůbec nepočítám léta nefungujícího formálního prezidenta Braňa (kterého jsem naposledy viděl na srazu v roce 2002)... takže se ptám (a asi nejsem sám): "co bude dál ?" Možná se v rámci všeobecných reforem na Slovensku uskuteční i jedna v Oldfordu...však čas ukáže.

Kuba


další foto naleznete ve  F O T O G A L E R I I