SLOVENSKO 2002
 
Místo a datum konání: kemp Kamenný Mlyn pri Bratislave 31.5.-2.6.2002
Pořadatel: Oldford Club Slovakia
 

Na letošní, již třetí sraz Oldford clubu Slovakia jsme se vypravili, tak jako spousta jiných nedočkavců, už v pátek. Z Brna vyrazila v 8 hodin večer kolona tří vozů. Menší zdržení nás čekalo na slovenské hranici, kde asi místní právě dokoukali videokazetu s Rambem, a pak na nás nastoupili jako správní ostří hoši. Já vyváznul bez větších problémů, zato Granada ve které se smál dredař Marcellus v ještě nerozptýleném travním dýmu byla pro hochy v černých kombinézách požitkem. Po půl hodince jsme však pokračovali dál. I když už padla tma, kemp Kamenný mlyn jsme našli celkem rychle. Našli jsme si místo pro auta, postavili stany (I když Kozlík u toho trochu maturoval) a šli na pivo (k našemu milému překvapení z českého zdroje). To už jsme se vítali s Marošem a jeho opičkou a dalšími z Oldford Company. Vedle piva voněly klobásky a steaky a vlahý večer podbarvovala country kapela. Neměl jsem v sobě ani tři piva, když poklid večera proříznula dlouhá troubící kolona Fordů z Libně, která se přivalila jak velká voda. Zbytek večera pak probíhal jako na každém sraze a pivo teklo proudem. Největší drsňáci pak zůstali u táboráku až do rána. Fazol a já jsme to zabalili ve čtyři...
Ranní probuzení bylo ve znamení techna, kdy nějakej úchyl pustil pro 20 kolařů, co byli v kempu, muziku na plný koule. Samozřejmě jsem na něj vletěl a chlápek to musel uznat – po 3,5 hodinách spánku jsem moc vlídnej na něj nebyl. Dopoledne proběhl oficiální začátek srazu, ale já to přes spánkovej deficit moc nevnímal. Mělo se jet rallye na nedaleký vrch Baba, ale vše se klukům z Oldfordu vymklo z rukou, protože čelo kolony se dalo do pohybu a pak si každý dělal co chtěl. Z původně plánované rallye se tedy stal výlet, i když jsem trochu litoval, protože by se krásně jelo do kopce plného serpentin…..

Při cestě dolů jsme se s Fazol oddělili a jeli se podívat po okolí a pak jsme zapadli na zmrzlinu. Odpoledne jsme pak strávili v kempu poleháváním, četbou a litím piva do krku. Já ještě posiloval nadzvedáváním kapoty, protože každých 10 minut se u Capri objevila delegace, co mu chtěla vidět na střeva. Večer nás pak Braňo bavil svými historkami z cestování po Balkáně a Asii. Vše bylo v pohodě, až na pár opilých chlápků z Libně, kteří nás svými rychlými průjezdy kolem stánku halili do mračen prachu.
Večer se opět udělal táborák, ale já šel dospat ten pátek ….
Ráno už jen bylo možné sledovat spěšný odjezd aut ze Slovenska. Braňo tedy vyhlásil výsledky bodovací soutěže (díky za hlasy pro nejlepší úpravu) a oficiálně ukončil sraz.
Tento sraz bych hodnotil jako hodně odpočinkový. Hodně lidí mělo výhrady k organizaci, čekali něco víc „akčního“. Mě osobně to zas tak nevadilo, bral jsem to jako příjemnou dovolenou spojenou s klábosením nejen o autech a příjemným nic neděláním. Vůbec to klukům nezazlívám, že letošek byl slabší než loňský sraz, kde se stále něco dělo (i v negativním směru, když si vzpomenu na bouračku Mirka Kloubce), protože loni skončili s obrovskou finanční ztrátou….

Koneckonců i Fordever letos zkusí volnější formu srazu, tj. bez CARentu, hotelu a komplikovaných přesunů v kolonách. Vše se odehraje v kempu a jeho okolí.Suhe - brutální karoserie, ale po otevření kapoty nás čekalo zklamání - místo
motoru 2.8 turbo na nás vykoukla unavená a obyčejná 2.3


jedním slovem - nádhera
všimněte si netradičního hrdla nádrže


všechny fotky poslal Maroš