SRAZ FORD CLUBU LIBEŇ 2005


Místo a datum konání: vojenský prostor Ralsko, 10. - 12.6.2005
Šéf srazu: 
Brko & comp.       


Letošní Ralsko bylo z taktických důvodů přesunuto na červen, protože mít nad ránem ve stanu 2 stupně nad nulou (jako loni) chtěl málokdo. Docela mě žralo, když jsem pár dní před odjezdem zjistil, že za brněnskou kliku pojedou jen dvě auta. Skalní Kloubcovi - táta a syn, kteří zásadně nechybí na žádném srazu, a já.

V pátek jsem vyrazil až o půl deváté večer, dálnice byla prázdná, takže v jedenáct jsem byl na místě i s malým blouděním po lese. Zábava byla v plném proudu, pivo teklo proudem a gril provoněl celou oblast.

Sobotní ráno bylo zaplněno rachotem přijíždějících vozů, které zanedlouho zaplnily základnu. To se už začalo závodit a blbnout na ploše, atmosféra do jezdců pumpovala adrenalin naplno.

Musím zhodnotit, že se léty vozový park účastníků neustále modifikuje. Ubyly shnilotiny, výrazně přibylo domečků (Tranďáků všeobecně bylo snad na srazu nejvíc!)....

...a prezentována byla i nová sběratelská oblast - pohřební kombíky na platformě Granada, Zatímco si Brko přivezl z UK mega pohřebák s RH řízením, Standa připravil svůj fialový pohřebák (dotaženej z Německa) do detailu a vozil v něm opravdové "dřevěné pyžamko". Takže jsme měli možnost posoudit, v čem se vozí anglo-sasští nebožtíci.

Největší pecku pro všechny přihlížející však uchystal Láďa Fiala, který svému brutálnímu Transitu pořídil miminko - Taunus pickup s motorem 2.9V6 a zavařenými dveřmi. Lak byl opět proveden v černém matu, takže Taunus a Tranďák tvořili pěknou MadMaxovic rodinku... :-)

Odpoledne bylo věnováno zábavě a soutěžím. I já si vyzkoušel jízdu na cirkusovém kole s ostrým inverzním řízením, tj. zatoč doleva, hubu si nameleš zprava. Počítala se ujetá vzdálenost a boj se strhl mezi šampiony Tlapák - Prokop. Diplom nakonec dostal Míra, protože piloval styl ještě hodinu po soutěži.

Následovala další disciplína - vrh hlavou. Ne vlastní, ale čtyřválcovou. Rekord čítal nějakých 7 metrů a zúčastnily se i nebojácné ženy.

Pak už šéf srazu Brko vyhlásil vítěze v jednotlivých disciplínách a šlo se pařit. Pánové z občanského sdružení Sobro občas bouchli gumu na autě a po setmění následovalo slibované překvapení - ohňostroj.

  

V neděli ráno po probuzení jsme se začali dávat dohromady a připravovat k odjezdu. Já se tentokrát na radu táty Kloubce vydal po silnici směrem na Nymburk-Kolín-Havl. Brod a v Jihlavě se napojil na dálnici. Ušetřil jsem sice půlhodinku jízdy, ale půlka trasy byla jízda ve vyjetých kolejích, takže jsem si pěkně zanadával na přeložené kamiony...

Byl to opět kvalitní sraz a tomu, kdo chce prožít trochu divočiny, mohu jen doporučit.


 

...dalších pár fotek...