SRAZ FORD CLUBU LIBEŇ 2004


Místo a datum konání: vojenský prostor Ralsko, 21. - 23.5.2004
Šéf srazu: 
Brko, Ford Club Libeň


Po dlouhých třech letech jsem se dostal na sraz Libeňáků. Letošní sezóna začala hromadnou československou kalbou v Jedovnicích, kde jsme si vzájemně přislíbili účast na všech klubových akcích. Brno se začalo houfovat již 14 dní před srazem, ale jaksi jsme naznali, že budeme muset jet hromadně, protože 4 klubové vozy ještě nejsou hotové a způsobilé na tak významnou akci. Nakonec jel realizační tým kombíkovou Gráňou a já měl to štěstí, že jsem seděl na "ředitelském" místě. I když jsem se na zadním sedadle doslova rozvalil, měl jsem přední sedačky 15 cm od kolen. Myslím, že by soudruzi, co dělali reklamu na Superb, doslova zaplakali, že tohle už tu bylo před 30-ti lety....

Ale vraťme se ke srazu. Z Brna jsme vyrazili společně s bandou ze Slovenska a na letiště jsme dorazili za soumraku. Jaké bylo naše překvapení, když jsme přijeli na srazoviště, ale místo Fordek jsme našli jen poražené stromy...že bychom byli na srazu první ? Naštěstí někdo poznamenal, že již loni bylo vybráno jiné místo, takže jsme na správnou adresu záhy dorazili. Ještě než padla tma, postavili jsme stany, do dlaní vtiskli půllitry a šli na pivo a spolknout gulášek a masisko.

Pak následoval klasickej srazovní rituál až do rána. Bohužel tentokrát měl Zákopčaník pravdu a nad ránem spadla rtuť teploměru k nule, takže jsme v sobotu uvítali ranní grog a kafe. To už se letiště zaplnilo cca 75-ti vozy různých typů, barev, stáří a stupně koroze.

Soutěže, sprinty na ploše a blbnutí s autama - to vše probíhalo celý den. Tímto zdravím Jardu Řádu, kterej teď se studenými obklady na celým těle vzpomíná, jak se půl dne přetahoval se svým Tranďákem. Pár lidí se zřejmě rozhodlo nadobro skoncovat se svou károu, takže smykování a bouchání gum trvalo až do večera. Ještě teď mám v uších volání trápených šestiválců o pomoc...

V podvečer Brko slavnostně vyhlásil vítěze jednotlivých kategorií a dočasně obtěžkal jejich šíje věncem. Jakmile padla tma, zapnula se projekce na plátno a my se snažili trochu ohřát u ohně, protože déšť se střídal se skoro mrazivým počasím. Ještě že polní kuchyně fungovala na výbornou, takže moje víkendová bilance činí cca 25 piv a kilo masa.

 

                   

V neděli dopoledne, kdy nás do zmrzlých nosů bodal ledový déšť, jsme sbalili stan, potřásli si rukama s Brkem & Company a vyrazili na Moravu. Takže až na to zk...ený počasí to byl super sraz a doufám, že se Brno v následujících ročnících bude moct prezentovat větším autoparkem :-)