5. SRAZ LIBEŇSKÉHO FORD CLUBU.


Místo a datum konání: Letiště Hradčany, 8. - 10.6.2001
Realizační tým:  Tomáš Brkal & Company


Wow ! Tak to stálo za to !
Na sraz libeňského Ford klubu, který se konal dva týdny po srazu v Brně, jsme vyrazili společně s klukama z Oldfordu už v pátek. Cesta to byla více než zajímavá. Náš krásně modrej Transit se čtyřma řadama sedadel vezl mimo nás taky dvě basy Gambáčů, a abychom s konzumací nespěchali, vzal to Maroš u Jihlavy doprava a pak horem přes Havl. Brod, Pardubice, Brandýs krásně oklikou, abychom poznali zemi českou.

 

Věru bylo se těch 7 hodin na co dívat a co pít. Muzika hrála, zpívalo se, kecalo se a do Mimoně jsme přijeli za tmy a vydatného deště. Zabloudili jsme. Ne nadlouho, Brko nás přijel vysvobodit.
Konečně jsme dorazili na letiště a hned šli pařit do party-hangáru. Únava z dlouhé cesty se dostavila kolem druhé a my šli spát.
Ráno nás probudila muzika, startování šestiválců a vůně klobásek. Zajeli jsme si do obchodu pro další lahváče a po návratu bylo na letišti dobrých 50 vozidel. Než začal program, počet Fordů se zdvojnásobil, dokonce bylo vidět odvážlivce ze škůdkama. Mezitím, co přijížděli další účastnici, začaly hromadné sprinty na ploše. Je to úplně něco jiného, než v Brně. V řade stojí 10 aut se stejným obsahem a po odmávnutí tento roj hřmotně vyrazí na půlkilometrovou trať. Trochu to vypadalo jako scéna z Mad Maxe, hodně vozidel totiž trpělo "nedbalou elegancí".

  

Také náš Transit závodil v kategorii "domečků" a obsadil krásné druhé místo s celou posádkou osmi lidí !
Závody byly prokládány gumováním a smykováním v hojné míře a první pneumatika bouchla již brzo odpoledne. Hodně lidí se při smykování trápilo a mělo hrůzu v očích při obavách, kam se "to" utrhne... Snad jedinej Míra Prokop opravdu věděl co a jak. Pak mě protáhl po letišti svým plynovým stíhacím speciálem a já bych dal nevím co, kdybych uměl auto ovládat jako on. No prostě paráda !

Soutěže na letišti pokračovaly až do večera, program neměl trhliny. A pokud někdo chtěl dělat něco jiného, měl možnost, místa bylo habaděj. Když to srovnám s Brnem, kde hodně času zabere přemísťování na hotel, má Mimoň velkou výhodu, vše se odehrává na místě a díky volnějšímu stylu mají na sebe lidi více času.

 

na letišti bylo k vidění spousta variací á la Capri...

 

Před setměním bylo vyhlašování výsledků ve všemožných kategoriích. Jakmile padla tma (a trochu i zima) zapálili se táboráky, zpívalo se, defilovalo se od výčepu k párkům a debatní kroužky se vrhly do velice odborných konzultací :-) Spát se šlo nad ránem. Bohužel jsem strávil již druhou noc ve stanu s Tazem, kterej ve spánku stále tůruje motorovou pilu...

 

Ráno bylo ve znamení hromadného vyprošťování.  Třetí den na srazu jsme nabývali pocitu, že by bodla sprcha. "Fordstock" zkrátka vyžaduje trošku tvrdší náturu. Půlden utekl jako voda a my pak vyrazili v koloně s Mikym a spol. ku Praze. Po dálnici trvala cesta o poznání kratší dobu. Nevím jak ostatní, ale já pak doma ve vaně vymyl z vlasů chuchvalce černé hmoty, která poletovala vzduchem při pálení pneumatik na letišti.
Hodnotím uplynulý víkend jako super FREE akci, která v našich zeměpisných šířkách nemá obdobu. Doufám, že napřesrok zavítám do Ralska s kapráčem a řádně ho protáhnu po nekonečné betonové ploše...


 

fotka vypadá jako představení Fordova výrobního programu v dobovém katalogu, že ?