1. MEZINÁRODNÍ SRAZ VO FORD CAPRI


Místo a datum konání: Motel Mýto, 6. - 8.7.2007
Šéf srazu: 
Miki & Capri Clan Bohemia


Uplynulý víkend by se dal metaforou označit za čerstvý vítr do plachet tuzemské Capri-scény. Mikimu se totiž podařil mistrovský kousek a uspořádal první mezinárodní Capri sraz na našem území. Našinec tak v podstatě byl na německém srazu, aniž by musel opustit rodnou hroudu.

Na místo srazu, které leželo u plzeňské dálnice, jsem dorazil v pátečním podvečeru. Říkal jsem si, že tam dorazím mezi prvními. Omyl, parkoviště již praskalo ve švech a na čelní sklo mi u vjezdu napsali číslo 47 (!). Tak tohle jsem opravdu nečekal, většina posádek z Německa, Švýcarska a Holandska byla již na místě, dokonce i ti, co to měli k nám 1000 km.

Obsadil jsem poslední místečko v půlkruhu našinců, a vydal se na první obchůzku. Pořád jsem nějak nemohl uvěřit, že k nám přijela spousta skvostů, které našinec zná pouze ze zahraničních časopisů, no posuďte sami:

Při vybalovaní mě těšil i zájem kolemjdoucích o moje Capri, tak jsem ochotně otevíral kapotu a debatoval s každým, kdo se alespoň trochu chytal na angličtinu. Všude okolo jinak ševelila řízná němčina v mnoha přízvucích. Mezitím pomalu padla tma, takže jsem zavítal za ostatními do pivního přístřešku, který také voněl grilovaným masem. Zbytek asi nemusím rozvádět, strhla se hezká kalba. Jen Miki  obcházel stoly s kofolou v ruce. Jo, to je úděl organizátorů, kterej velice dobře znám.

Sobotní ráno bylo zalité sluncem a na parkoviště přijížděly stále nové vozy, takže brzy se jejich počet zaokrouhlil na 70.

 

Nastal ideální čas vyrazit na zevrubnou prohlídku a na pokec s ostatními. Kolem poledne pak přijely autobusy a téměř veškeré osazenstvo odjelo na prohlídku plzeňského pivovaru. Já si tuto akci nechal ujít, alespoň bylo víc času si některé kousky do detailu prohlédnout, navíc jsem měl "nicnedělací" náladu. Výprava se vrátila po několika hodinách a mnozí měli úsměv na rtech - prohlídka byla totiž spojená i s ochutnávkou.

Zbytek dne utekl a začal se chystat večerní program. Pod pivním přístřeškem vyrostl i párty stan a na místo dorazil DJ a Venca Mádr, což je zpívající autoopravář (a proč ne, když je Jahelka zpívající právník :) Jako první bod večerního programu bylo vyhlašování hlasování o nej... Capri každé výrobní řady. Jaké bylo moje překvapení, když jsem slyšel z ampliónu svoje jméno ! Nebyl jsem stavu uvěřit, že jsem dokázal zabodovat v tak našlápnuté konkurenci. Tak jsem si šel pro pohár a zažil svých 15 sekund slávy. Zábava se pak rozjela na plno, tančilo se, pár odvážlivců zkusilo i Karaoke. Největší peckou byl místní kuchař a jeho song o dlažební kostce. Posluchače si mimo jiné získal i tím, když oznámil, že steaky s okamžitou platností zlevňuje na 30 Kč.

Zanedlouho se podle vzoru mnichovského Octoberfestu rozkývaly dlouhé lavice plné pohodově bavících se Němců a Švýcarů. Kdo o nich tvrdí, že jsou suchaři a neumí se bavit, ten by rychle změnil názor. Jen hlouček nesmělých Holanďanů postával opodál, tak jsem vytáhl jednoho z nich na Karaoke a on pak vypálil "born to be wild" s rockerskou samozřejmostí. No a pak se už tančilo a kolem stolu se utvořil disco had. Šéf švýcarského klubu Thomas Sutter ukázal, že se umí pěkně odvázat :-)

Nesmím zapomenout na úžasný ohňostroj, který rozsvítil noční oblohu a byl zlatým hřebem večera. Opravdu to nemělo chybu.

Nedělní ráno po srazu bylo trošku prosáklé melancholií, že ten pohodovej víkend se skvělou organizací je už pryč. Po snídani začaly kluby balit, loučit se s námi a po skupinkách vyrážet na dlouhou cestu do své domoviny. Já sbalil stan, nahodil motor a svižnějším tempem nabral směr Brno.

Myslím, že po tomhle víkendu nás budou (nejen) na zahraničních srazech vnímat trochu jinak a budou k nám mít určitě blíž, za což dík Mikimu a jeho týmu. 

kuba

 


A tady máte pořádnou nálož fotek