PÁR SLOV O NÁS


Fordever Club Brno je sdružení příznivců a fandů vozů značky Ford vyrobených do roku 1985. Nadšení pro zachování legendy "Oldskůlových" Fordů se odráží i v názvu klubu, který vznikl anglickou složeninou Ford-navždy. První aktivity byly zaznamenány na jaře 1997, kdy Kája Kostroň uspořádal první sraz vozů Cortina. Mezi účastníky, kteří by se dali počítat na prstech, byly k vidění i dva vozy Capri. Já se tehdy marně pokoušel dát dohromady majitele "kapráčů", ale nadšení pro jakoukoli (klubovou) činnost zůstalo jen mně. Proto slovo dalo slovo a roku 1998, kdy se mi v hlavě zrodil i název klubu, jsme spojili svá úsilí pro zachování legendy s modrým oválem. Do našeho realizačního týmu pak ještě vstoupilo pár nadšenců, takže od jara 1999 jsme společně pořádali srazy na vyšší úrovni dvakrát do roka. Zájem o tyto akce, které se již staly mezinárodními, lineárně rostl. Mezitím zahájily svou činnost kluby v Praze a Bratislavě, takže aby nebylo v sezoně "přesrazováno", uchýlili jsme se od roku 2002 k pořádání pouze jednoho srazu v roce a pokaždé se snažíme, aby lidé se stejnými zájmy strávili příjemný víkend se zajímavým programem ve společnosti vozů značky Ford, ať už přijeli z Plzně nebo Košic.

Poslední dobou nám chodí hodně e-mailů od čerstvých majitelů Fordek s dotazy, jak se můžou stát členy klubu a zaregistrovat se, kdy budeme dělat testace HV, apod. Rád bych všem novým zájemcům o naše akce vysvětlil, jak je to s naším Fordever klubem. Jsme partička několika lidí z Brna a okolí se stejnými zájmy, která každoročně pořádá srazy pro Forďáky z celého Česko-Slovenska. Také organizujeme nebo se podílíme na organizaci různých motoristických akcí, jako třeba závody do vrchu, jízdy na závodním okruhu, apod. Avšak neprovádíme žádnou činnost jako běžné oficiální veteránské kluby (např. registr členů s průkazkami, testace HV, hodnoticí komise, apod.). Nevydáváme žádný bulletin, naše činnost je mapovaná pouze na tomto klubovém webu.

kuba

A teď pár fotek mapujících historii klubu:

 

Podzim 2017, garáž na tajném místě v Šalingradu. Foto: Jari Flori

 

Léto 2012, parkoviště Campus Brno. Foto: Ondra Kroutil

V létě 2012 vyšel v časopisu AMS classic článek s profilem klubu, přečíst si jej můžete zde.

Léto 2007, Airmuseum Vyškov

Jaro 2005, Ford-klinika v Jehnicích

Tak to jsme my v plné kráse na srazu 2003. Zbytek realizačního týmu se k fotografování nedostavil, neboť z blízkého občerstvovacího stánku došla poplašná zpráva, že už dochází dvanáctka...

Jak jde čas:  1998, 1998, 2000, 2003
 Osazenstvo klubu se za ta léta částečně pozměnilo,  ale  vždycky se mezi námi našlo dostatek "dobrovolných dárců volného času".

Deník Rovnost, 9.8.2000.


dvojice fotek pro srovnání...

 
jaro 1997 /  jaro 2000


Současná sestava občanského sdružení :

Karel Kostroň, předseda sdružení, karlos(a)fordever.cz
Jakub Kouřil, sekretářka, webmaster, pokladník kuba(a)fordever.cz
Pavel Raszka, dohližitel, knudsen(a)
fordever.cz
Tomáš Kozel, kozlotom
(a)
fordever.cz

Martin Šamonil, chamonix(a)fordever.cz
Jaroslav Florian, vlkodlak(a)fordever.cz
Petr Míček, eaglepetr(a)fordever.cz
klubový maskot TAZ, taz(a)fordever.cz
Vlastimil Kohoutek vlastik(a)fordever.cz
Pavel Císař pavel(a)fordever.cz
 
externí členové realizačního týmu :
Lukáš Kloubec
"tata" Miroslav Kloubec
 

Brněnská "klika" při otevírání husovického tunelu, zima 1998. To už je dáááávno...


můžete klub kontaktovat skrze náš univerzální mail. Odpoví webmaster nebo mail přepošle povolanému členovi týmu.