A    K    T    U    A    L    I    T    Y


23.10.2020  Tak jak už bylo naznačeno na naší FB stránce, už máme vybranou novou lokalitu pro sraz v příštím roce. Jedná se o Rekreační středisko Moravec, které najdete pár kilometrů od D1, severně od Velkého Meziříčí. Už si pište do deníčků i termín, kterým je klasicky třetí prodloužený víkend v srpnu, tedy 19.-22.8.2021. Minulou neděli jsme středisko, umístěné do malebné krajiny, navštívili a s paní správcovou se na všem dohodli. Ubytovací kapacita je dostatečná, na výběr jsou dvoulůžkové a čtyřlůžkové klasické chatičky, pětilůžkové zděné chatky se sociálním zázemím a také pokoje a apartmány ve zděné budově. Vše je umístěno do kruhu a uprostřed tábora je výčep s posezením. takže ideální dispozice pro nás. Stravování v jídelně bude zajištěno formou plné penze. Ubytování a stravování se bude objednávat zase u mě, takže budu, stejně jako v Meziříčku, vydávat klíče a stravenky. Hned u vjezdové brány je velký rybník s nejlepší vodou ke koupání v širokém okolí.

Tolik do začátku, na jaře rozešleme pozvánku. myslím, že název RS Moravec by mohl na sraz přilákat i stejnojmenného šéfa Capri klubu Česká Republika. Co ty na to, Jirko ?

 

kuba

 

 


25.09.2020  Minulou neděli, kdy bylo venku ukázkové babí léto, jsme si udělali vyjížďku do slavkovského pivovaru spojenou s večeří tamtéž a nákupem jejich desítky ve velkých lahvích. Ne že bych chtěl dělat reklamu, ale to pivo má říz, člověk by ani neřekl, že to jen desítka na doma. kuba


24.08.2020  Tak máme za sebou parádní víkend ve znamení srazu CI5. Jak jsem psal níže, na sraz jsem vyrazili již ve středu v rámci Atomic Tour 2020, kdy cesta byla cíl. Místo setkání, kemp Prima opravdu dělá čest svému názvu, je to skvělá lokalita, navíc hned u řeky Lužnice. Jen ta dřevěná plovárna ve stylu Rozmarného léta chybí. Co se organizace srazu týká, všechno šlapalo výborně, soutěže, vyjížďka, sobotní program na letišti i návštěva muzea - organizátoři připravili pestrý koktejl aktivit a ve spojení se super kempem a bezchybným počasím lákajícím k čachtání v řece mají u mě palec nahoru. Návštěvnická účast byla velká, což jistě kluky a holky z CI5 potěšilo. Za dva roky jedeme zas, to je jasná zpráva.

Takže příští sezóna je zase v rukách Fordeveru a musíme se hodně snažit, protože Kuba, Brouk, Negr, Nugget a další z CI5 nasadili laťku hodně vysoko.

kuba


10.08.2020  O víkendu jsem se hecnul a dopsal reprortáže ke srazům z let 2018 a 2019. Takže mi udělejte radost a mrkněte na fotky, abyste si tyto akcičky připomněli, alespoň budu mít hřejivý pocit, že to nedělám nadarmo.

No a příští víkend se potkáme, pokud nám to ještě Ken s Prymulou nezatrhnou, na druhém srazu CI5 v kempu Prima, který leží v Kolodějích nad Lužnicí. Repelenty s sebou, komárů je letos v JČ více než zdrávo. Brněnská sajtna vyráží už ve středu, máme sraz v poledne na startu Grand Prix. Cesta je cíl, navštívíme atomovou elektrárnu v Dukovanech, přespíme na Znojemsku v kempu Výr, druhý den se vydáme malebnými silničkami na jih Čech a po návštěvě veteránského muzea v Nové Bystřici (US vozy) zamáváme i JE Temelín, která letos slaví 18 let od spuštění. A to už budeme v lokaci srazu, takže čtvrteční večerní pivo z cé-í-pětkou to jistí. Pozvánka ke stažení v předešlé aktualitě.

kuba


25.06.2020  Tak už je to tady ! Čerstvá, vyvoněná, z pece vytažená pozvánka od CI5 na sraz, který se uskuteční třetí srpnový víkend v Jižních Čechách. Ke stažení ZDE. kuba


23.06.2020  Poslední víkend byl ve znamení akce Brno Revival, která se odehrávala na starém depu Grand Prix a následně na brněnském Výstavišti. Pěkná akce, ale počasí podle dědy Komárka. kuba

 


30.05.2020  První aktualita v tomto roce je ve znamení bilancování, co všechno jsme (ne)stihli udělat, zejména díky opatřením v boji proti šíření Covid19. Už mám na to slovo alergii a doufám, že zanedlouho už na něj budeme jen vzpomínat, ve zlém i dobrém. Také se velice obtížně sestavuje kalendář akcí na tento rok - vše, co bylo plánováno na jaro, bylo zrušeno. Takže zde je předběžný seznam událostí, které nás čekají a s největší pravděpodobností se uskuteční:

20.6.  Brno Revival - festival rychlosti mezi pavilony, Výstaviště

Letos to bude však pouze jednodenní akce s programem bez jízd. Čili jen výstava veteránů a burza.

20.-23.8. CI5 sraz Ford, Kemp Prima, Koloděje nad Lužnicí

Čekáme na slíbené zveřejnění pozvánky od kamarádů z Prahe

5.9.   Veteranfest Slavkov

Obnovená tradice spojená s poslední červnovou sobotou letos výjimečně přesunuta na září. Snad klapne počasí.

26.9.   Setkání veteránů a jízda do vrchu, Brno-Soběšice

závody na okruzích jsou zatím s otazníkem :

říjen  CLASSIC CUP, Masarykův okruh

 

V květnu jsme zatím stihli dvě nedělní vyjížďky v okolí Brna. Ta první zamířila do Moravského krasu, druhá naopak na jih ke Znojmu.

Bylo fajn potkat se po letech na parkovišti, na kterém se v roce 1997 začala psát historie srazů FCB.

 

Uzavření pohostinství nás neodradilo od pravidelných nedělních schůzí, které se mohly uskutečnit díky moderní technologiím. Takže jsme si mohli připít na zdraví on-line a ještě k tomu pokecat a zpestřit své tváře efekty v aplikaci.

kuba


Můžete se podívat do archivu na aktuality z roku:

2019    2018    2017    2016    2015    2014    2013    2012    2011    2010    2009    2008    2007    2006    2005    2004    2003    2002    2001    2000